Golün Her Türlüsünü Atan Mauro Icardi'nin Eşine Az Rastlanır Yetenek Seti

Galatasaray'ın geçen yıl PSG'den kiraladığı, bu yıl ise bonservisiyle aldığı Arjantinli golcü Mauro Icardi, geçen sezon bıraktığı yerden devam ediyor.
Golün Her Türlüsünü Atan Mauro Icardi'nin Eşine Az Rastlanır Yetenek Seti
Fotoğraflar: Galatasaray SK

1. clinical finisher: gol fırsatı yakalarsa, büyük olasılıkla atar. yakaladığı pozisyonda asıl etken; kaleye uzaklık, açının genişliği, kalecinin konumu ya da topun ivmesi değil, icardi'nin asist mi yapmak yoksa gol mu atmak istemesidir.

2. poacher: spontane gelişen fırsatların aksine, oyunun olağan akışında fırsat yaratmak için durması gerektiği anda durması gerektiği yerde olur.

3. target man (hedef oyuncu): oyunu 3. bölgeye yıkmak için topu çok rahat saklayabilir, bunun için vücudunu iyi kullanır ve takım arkadaşlarına net geri servisler yapabilir.


4. aerial threat (hava tehditi): kafasıyla darbeli şut çıkarır. sıkışmış ve gelişmeyen bir oyunda, duran toplardan ya da kenar ortalardan skoru kolaylıkla değiştirebilir. iyi de marke olur, iyi zıplar, iyi saplar. f15 gibi bir air superiority fighter değil, f22 gibi doğrudan bir air supremacy fighter'dır

5. penalty box predator: ceza sahasında topu buldu mu genelde gol yapar. oyun rakip ceza sahası içi veya yakınlarına yığıldığında varlığı ile rakip takımın dengesini bozar, savunma disiplini dağılır.

6. off-the-ball movement (topsuz hareketlenme): topsuz oyunda presi yönetir, doğru koşular yapar. barındırdığı tehdit nedeniyle iyi bir koşusu ortalama bir pozisyonda rakip savunma dengesini bozacaktır.


7. tap-in specialist: yakın mesafede ve imkansız açılarda topu bir şekilde kaleye sokar. en şiddetli pasları da kaleye doğru öldürmesini bilir.

8. fox in the box: kalabalığın içinde kaybolmasını bilir, zekasını karambollerde de gösterir. topu bullet time ile takip edercesine ayağını bir şekilde bir yerden topla buluşturur.

9. precision-provider: 3. karakteristik özelliği ile müthiş kimya sağlayan sıra dışı isabet ve zamanlamalı 3. bölge pasları ile takım arkadaşlarına pozitif pozisyonlar yaratır ve possession'u asist ile bitirir.


10. goal-scoring instinct (gol içgüdüsü): gözü görmese bile golü koklar. gözü kapalı şekilde kalenin tam olarak nerede olduğunu bilir ve bireysel yeteneği ile gol atmak için ne yapması gerektiğinin her an farkındadır.

11. big-game player (büyük maç oyuncusu): büyük maçlarda kaybolmaz, tam aksine performansını büyük ölçüde arttırır. maçın kahramanı olmakta ustadır.