Harry Potter'da Gryffindor'un Kazandığı İlk Bölüm Kupası Şaibeli mi?

Harry Potter ve Felsefe Taşı filminde Gryffindor'un kazandığı bölüm kupasını hatırladınız mı? İşte o kupayla ilgili akıllarda soru işaretleri var...
Harry Potter'da Gryffindor'un Kazandığı İlk Bölüm Kupası Şaibeli mi?

hogwarts'ta işlerin ne derece kirli işlediğini gözler önüne seren bir gerçektir bu.

bilindiği üzere harry potter'in ilk senesinde bölüm kupasının sıralaması şöyleydi:

1. slytherin: 472 puan
2. ravenclaw: 426 puan
3. hufflepuff: 352 puan
4. gryffindor: 312 puan


bu sıralamaya göre bütün hogwarts süslenmiş, bütün odalar "saldır yılanım" flamalarıyla bezenmiş, her yer şanlı slytherin'in yeşili ve siyahı boyanmış, taraftar şampiyonluk kutlamalarına başlamışken tutuyor bu alçak hogwarts müdürü, hiçbir kurala kanuna dayanmayan tamamen keyfi verilmiş puanlarla gryffindor'u şampiyonluğa ortak ediyor.


bütün sene haşarılılıklarıyla herkesi hayatından bezdiren, değerli hocamız severus snape'e, özbeöz slytherin çocuğu malfoy'a ve camiamıza ağza alınmayacak hakaretler eden hermione-ron-harry üçlüsüne sırayla 50, 50, 60 puan vererek adeta ulu orta kayırmacılık yapıyor.

ama işte allah'ın sopası yok; hesabını iyi yapamamış olacak ki bunak herif, şikeyi bile doğru düzgün yapamadan iki takımı 472 puana eşitlemiş oluyor.

bundan sonrası daha da evlere şenlik. kürsüde konuşurken yaptığı hatayı anlayan dumbledore, son bir kıvırmayla bütün sezon yokları oynayan nevile'e 10 puan daha yazıyor.


bu tiyatroya itirazlarıyla adeta çılgına dönen slytherin taraftarına ise hiç kulak asılmadan flamalar filan bir büyüyle değiştiriliyor.

böylesine şaibeli ve ahlaksız bir sonuçtan bile utanmayan gryffindor takımı ve bilhassa harry potter, sözüm ona tarafsız dumbledore ile objektiflere poz vererek kupayı kaldırıyor.

buradan bu tiyatroyu kınıyorum. ve slytherin'in alnının akıyla kazandığı kupasının geri verilmesini talep ediyorum

bugün gryffindor'un yanında olan hufflepufflu ve ravenclawlı kardeşlerime sesleniyorum; bu ateş üflemekle sönmez. adaletini bozduğunuz kantar bir gün sizi de tartar.

Albus Dumbledore'un, Harry Potter Serisi Boyunca Varlığını Hissettiren Sinsi Davranışları