Haşhaş Kapsülünün Çiziklerinden Elde Edilen Yasaklı Madde: Afyon Sakızı

Haşhaş kapsüllerinin çizilerek elde edilmesiyle elde edilen ve Birleşmiş Milletler'in yasakladığı afyon sakızı nedir, ne değildir?
Haşhaş Kapsülünün Çiziklerinden Elde Edilen Yasaklı Madde: Afyon Sakızı

afyon sakızı, olgunlaşmamış haşhaş kapsüllerine yapılan çiziklerden sızan, sonradan katılaşan süte verilen ad. içinde morfin ve kodein gibi pek çok uyuşturucu madde bulunan güçlü bir zehirdir ancak aynı zamanda tıpta da kullanılan değerli bir ilaçtır.

afyon sakızının, haşhaş kapsülünü çizerek elde edilmesi birleşmiş milletler'ce yasaklanmıştır. bm'yi ciddiye almayan hindistan gibi ülkelerce hala daha aynı yöntemle yasal olarak elde edilir. afganistan gibi uyuşturucu cennetlerinde ise malum; elde edilir. 

sabaha karşı uyanmanız gerekir bu ürünü elde etmek için. haşhaş kapsülü ince ağızlı bıçaklarla çizilir, oradan bir süt sızar, üzerinde kurumaya bırakılır.

alın haşhaş tohumunu, çatır çutur yiyin. bir şey olmaz. ekmek yapın. tohumlarından yağ yapın. ama o sızan süt kuruduktan sonra afyon sakızı olur, eroinin hammaddesi olur, terör silahlarını finanse etmek için kullanılır. yasa dışı gelirler elde etmek için kullanılır.


haşhaştan elde edilen uyuşturucu miktarı binde dört kadardır. yani bir ton haşhaştan ancak dört kilo sakız alabilirsiniz. verimi düşük gibi görünmekle birlikte bu maddelerin çok azı insan bilincini etkilemektedir. en bağımlılar bile çeyrek gram eroinle intihar edebilir.

türkiye, dünyanın en büyük baz morfin üreticilerindendir. afyonkarahisar sağ olsun. bolvadin'de bir fabrikamız var. dünyada hiç kullanılmayan bir özel bir yöntemle baz morfin üretiliyor. afyon sakızı olayına girmeden.

sakız üreten köylüler yakalanırlarsa da çok ağır cezası var. ama arada yapan da çıkıyor.

Kaktüsten Elde Edilen Halüsinatif Bir Uyuşturucu: Meskalin ve Etkileri

Tarihimizin En İlginç Olaylarından Biri: İstanbul'da Kurulan 3 Eroin Fabrikası