Hayatın Oynadığı Oyunlardan Biri: Her Şey Bitti Derken Çıkagelen İnsan

Bazen hiç ummadığımız anda, her şeyin bittiğini düşündüğümüz o anlarda çıkagelen insanlardır. Sadece duygusal olarak değil elbette son dakika iş getiren patronlar da gruba dahil olabilir.
Hayatın Oynadığı Oyunlardan Biri: Her Şey Bitti Derken Çıkagelen İnsan
iStock.com

hayata dair umutların artık yok denecek kadar az olduğu, sırf seni sevenleri üzmemek adına nefes alıp verdiğin dünyada gelip seni sarsan/sarılan ve "kendine gel bak ben burdayım artık, her şey çok güzel olacak" diyen insandır.

iStock.com

dedemdir....

ben bebekken annem ve babamın maddi durumu pek iyi değilmiş.

annem kalan toz mamalarımı gazete kağıdının üzerine döküp ölçek kaşığıyla sayarmış ay sonuna yetecek mama var mı diye.

yetecek mama çıkmaz ve annem düşünürmüş ne yapacağız diye.

işte hep o tam çıkışmayan mama sayımlarının sonunda pencereden sokağın başında dedemi görürmüş elinde iki kutu mama ile bizim eve doğru gelirken...

canım dedeciğim, allah mekanını cennet eylesin, senin sayende bugünlere geldik allah'a şükür.

iStock.com


ne güzeldir birine iyi ki geldin diyebilmek, tam da o an gelmesi, sevildiğinizi yalnız olmadığınızı hatırlatacak birilerinin varlığı.. umutsuzluğa kapıldığınız anlarda size 'umut hep var' diye düşündüren birileri olması ne güzeldir..

not: okuyanlar içinde halihazırda umutsuzluğa kapılmışlar varsa üzülmesinler, hayatta hep umut var, her an herşey iyi yönde değişebilir, biri çıkıp gelebilir ya da siz kalkıp birine gidebilirsiniz, yeter ki bırakmayın hayat denen şu meretin ipinin ucunu..

bazen annedir.

(bkz: annea bittiiiiiii)

iStock.com

gelmesinden endişe edilen insandır.ya herşey bittikten sonra gelirse diye herşeyin yarım kalmasına neden olan insandır...

akşam dükkanını kapatmak üzere olan esnafın, son anda karısının aş ermesi üzerine dükkana gelen ve akabinde dükkanı açtırıp avakado rica eden insandır.

haracını almaya gelen değnekçidir. kaldırımda park edecek boş yer bulma sevincinizi kursağınızda bırakır.

(bkz: çaycı)

tam enerjim, motivasyonum tükendiği, bütün işi gücü bırakıp kaçmaya karar verdiğim anda gelir ve önüme bir bardak taze çay bırakır. bazen keyfi yerindeyse orta kahveyle kıyak geçer. yeniden doğmuş gibi olurum. bunun ötesinde bir beklentim olmaz her şey bitmişken gelen insandan.

(bkz: haciz memuru)

her şey yeniden başladı derken çeker gider bu.