Hepsini Deneyen Birinden: Kıvırcık Saçlı Olanların Kullanabileceği Saç Bakım Ürünleri

Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır? Kıvırcık saçlı bir Sözlük yazarı, uzun süre boyunca pek çok saç bakım ürünü kullanmış ve bunların hepsini tek tek paylaşmış.
Hepsini Deneyen Birinden: Kıvırcık Saçlı Olanların Kullanabileceği Saç Bakım Ürünleri
iStock

kıvırcık saç, bakımı doğru düzgün yapıldığında muhteşem olan bir saç türü. her gün fön çektirip/çekip, sürekli saç boyayıp sonra vay anam kıvırcık saç çok iğrenç demeyin kalbinizi kırarım.

ben yüzlerce şampuan-saç kremi-saç köpüğü kombini denedim. örneğin bir gün x şampuan y kremini kullanıyordum, ertesi gün başka marka şampuan ve köpük kullanıyordum. böyle böyle en güzel kombini buldum ve çok fazla ürün denemiş oldum. bunlar arasında en müthişi ve en son keşfettiğim: ogx e şampuan (sarı renkli) ve elidor'un kıvırcık saçlar için yeşil kaplı kremi. cidden deneyin arkadaşlar, saçları yumuşacık yapıyor ve elektriklendirmiyor. diğer kullandığım ürünler ise:

ammino keratin saç kremi: bu da çok beğendiğim bir krem. saçı bayağı hafifletiyor ve buklelerini belirginleştiriyor.

urban care köpük (pembe beyaz olan): çok ama çok beğendiğim bir ürün. kokusu çok güzel ve diğer köpükler gibi saçı sertleştirmiyor. saçı besliyor ve yumuşacık yapıyor.

pantene bukle belirginleştirici krem: bence gayet güzel bir krem. saçı hafifletiyor bayağı öneririm.

urban care saç bakım serumu (pembe): çok beğendiğim bir ürün bu da. kokusu çok güzel ve saçı çok güzel nemlendiriyor.

urban care elastic curl (siyah olan): bu ürünü yeni kullanmaya başladım ve çok ama çok beğendim. buklelerim çok belirgin saçım daha da kıvırcık olsun diyorsanız müthiş bir ürün.

yves rocher kıvırcık saçlar için şampuan: tamamen doğal güzel bir ürün. kokusu çok güzel. ilk gün saçı çok güzel yapıyor ama ikinci gün saçı aşırı kurutuyor, tek eksisi bu.

yves rocher kıvırcık saçlar için saç spreyi: saça kuruyken de sıkabiliyorsunuz. çok çok beğendiğim bir ürün. güzel nemlendiriyor.

syoss curl me şampuan: ben bu ürünü gerçekten beğendim ve isminde vaat ettiği gibi kıvırcık saçlara iyi geliyor. saçı kurutmuyor, bukleleri belirginleştiriyor ve elektriklendirmiyor da.

syoss curl me krem: tam yazlık bir ürün. diğer kıvırcık saç kremlerine göre çok hafif ve saçı ağırlaştırmıyor.

syoss curl control saç köpüğü: çok çok beğendiğim ürünlerden. urban care'in saç köpüğüne göre daha hafif ve yapışkanlık bırakmıyor.

hindistan cevizi yağı: bu aralar çok övülüyor ama arkadaşlar saç telleriniz inceyse kullanmayın derim tel tel yapıyor saçları ve kötü duruyor bayağı.

bir de ben banyodan banyoya ve ellerimle saçımı tarıyorum, tarak kullanmıyorum ve makineyle kurutmuyorum, kendi kendine kuruyor zaten. saç nemini kaybetmemiş oluyor böylece. son olarak saçınız kuruyana kadar asla ama asla saçınıza dokunmayın.

arkadaşlar söyleyeyim, benim saç tellerim ince ve saçlarım baya kıvırcık. bunlar benim yorumlarım yani belki sizin saç tipinize uymaz.