Hindistan'ın Amritsar Şehrinde İnsana Güven, Sağlık ve Hijyen Aşılayan Yemek Fabrikası

Hindistan'ın ekmek türevi yiyeceklerinden punjabi vadiyan'ın yapıldığı bir imalathaneye çeviriyoruz gözlerimizi.

aşırı hijyenik hint fırınını şurada görebilirsiniz


sizin için en güzel yeri yakaladım, lezzete lezzet katan işte o ayak

aklıma direkt “acaba yediğimiz paketli gıdalar nasıl üretiliyor?” sorusu geldi

ve iyice tiksindim. tam da diyete girmiştim bugün. gerçekten iyi oldu bu video. sosisin yapılma sürecini izledikten sonra ağzıma sosis vurmamıştım. bu da onun gibi oldu. tamam belki bizim yediklerimiz fabrikada üretiliyor ama bu onların hijyenik olduğunu göstermez. en basitinden sürekli içtiğim kahve bile sıkıntılı. çünkü çoğu kahveci makinelerini iki ayda bir temizletmeleri gerekmesine rağmen senede bir falan yapıyor bu işlemi. neden? çünkü güzel ülkemde bu işlem bile çok pahalı. tabi bu bahane değil, sen bir bardak kahveye minimum 40 tl alıyorsan, temizliğini de yaptırmalısın.

sonuç: dışarıda bildiğiniz bir yer değilse yenilen-içilen her şey yüzde doksan antihijyenik ortamlarda yapılıyor.

izlemez olaydım

yalnız şu sanayi tipi makine, hamuru şöyle evirip çevirip afedersiniz s*çıyor mu ne yapıyor yahu öyle ya... biz medeniyet, yirmi birinci yüzyıl, uzay-mars kafasında takılmaya devam ederken, bu görüntüler şu dönedurankaya üzerinde azımsanmayacak sayıda insanın hala bir neo-orta çağ evreni içinde varlığını sürdürmekte olduğunu bir kez daha hatırlatıyor aslında. dünya gerçekten çok vahşi bir yer.

son söz

dışarıda yediğimiz pek çok ürünün nerede ve nasıl yapıldığını bilmeden yerken bu videoya denk geldiğimde bile yemeye devam ederim. ben öyle pis bir mideye sahip insanım. herkese afiyet olsun. bol bereketli günler dilerim.