Hindular Tarafından Kutlanan Janmashtami Festivali'nden Çocukların Masallardan Çıkmış Gibi Görünen Fotoğrafları

Hindistan'ın dini bayramları arasından en önemlisi olarak kabul edilen Krishna Janmastami, Tanrı Krishna'nın doğum günüymüş. Hindistan yazıtlarında "Tanrının Kendisi" olarak bilinen Krishna'nın yeryüzünde görünmesi anısına kutlanıyormuş. Bu yıl yapılan festivalde çocukların kostümleri ise masallardan fırlamış gibi. Sözlük yazarı "minnoklokumcuk" bildiriyor.

hinduizmin önemli öğretilerini içeren 700 dizelik bhagavad gita yazıtının en göze çarpan figürü ve kainatın yaratıcısı olduğuna inanılan krişna'nın doğumuna isabet eden; aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki hindular tarafından coşku içinde kutlanan janmashtami festivali için; çocuklara tanrı krişna ve hayat arkadaşı tanrıça radha'nın kıyafetlerinin giydirilmesi. ki tanrı figüründeki erkek çocuk flüt çalıp, tavuskuşu tüyünden bir taç taşımakta. inanışa göre krişna'nın flüt çaldığı bir gece, köydeki tüm gopiler (çoban kızları) flüt nağmesinin etkisiyle transa geçip, evlerini ve ailelerini terk ederek onun yanına gelmişler. ilginç.

23-24-25 ağustos 2016'da çekimleri yapılan fotoğrafların hepsinde alice harikalar diyarı'ndan fırlamış gibi görünüyor çocuklar. büyüleyici.

baştacı

kaynak