Hoşlandığı Erkeğe Açılamayan Kadınlara Yol Gösterebilecek Bir Araştırma

Hoşlandığı erkeğe açılamayan veya nasıl açılacağını bilemeyen kadınlara yol gösterebilecek bir araştırma.
Hoşlandığı Erkeğe Açılamayan Kadınlara Yol Gösterebilecek Bir Araştırma

hoşlandığı erkeğe açılamayan veya nasıl açılacağını bilemeyen kadınlara yol gösterebilecek bir araştırma okudum az önce.

araştırmada erkekler üzerinde hangi -"yürüme cümlesi" şeklinde çevirebileceğimiz- pick-up line'ların etkili olduğu inceleniyor. 130 heteroseksüel erkeğe 12 kadın fotoğrafı gösteriliyor. bu kadın fotoğraflarında da çeşitli yürüme cümleleri bulunuyor. katılımcılara hangilerinin daha etkili olduğu soruluyor.

araştırmacılar, bu yürüme cümlelerini üç ana kategoriye ayırıyor: direkt, şakacı ve pasif diyebileceğimiz zararsızlar

direkt yürüme cümleleri: "bi' şeyler içmek ister misin?", "gözlerin çok güzel", "numaranı alabilir miyim?", "çok tatlısın".

şakacı yürüme cümleleri: "konuşalım mı yoksa uzaktan flörtleşmeye devam mı edeceğiz?", "seni sürekli buralarda görüyorum, bu barın en iyi müşterisi olmalısın", "sen de yalnızsın ben de, neden beraber oturmuyoruz?"

zararsız yürüme cümleleri: "tavsiye edebileceğin bir içki var mı?", "seni daha önce de görmüştüm, burada mı çalışıyorsun?", "dövmeni nerede yaptırdın, acıttı mı?", "merhaba"

sonuçlar

araştırmanın sonuçlarına göre ki bu yazıyı okuyan birçok kişinin de tahmin edebileceği gibi direkt cümleler en etkili yürüme cümleleri oluyor, ondan sonra şakacı cümleler geliyor. sonuncusu ise zararsız cümleler.

cümleler haricinde bu cümleleri kuran kadınların çekiciliği denkleme katıldığında ise erkekler, çekici kadınlardan gelen tüm yürüme cümleleri etkili buluyor. ee bunları zaten az çok tahmin edebiliyorduk diyenler için araştırmanın bence asıl ilginç kısmı bu kısım.

direkt yürüme cümleleri, genel ortalamada en etkili cümleler olsa da katılımcılar, çekici olmayan kadınlarda şakacı yürüme cümlelerini daha etkili buluyorlar.

yani güzel ve çekici bir kadınsanız çok da çaba sarf etmenize gerek yok. ancak çok da çekici değilseniz ve hoşlandığınız kişiye açılamıyorsanız içerisine ufak şaka parçacıkları serpiştirilen yürüme cümlelerini tercih edebilirsiniz.

kaynak