House of the Dragon'ın Heyecanlandıran Son Fragmanında Görünen Karakterler Kim?

Game of Thrones evreninin 200 yıl öncesini anlatacak olan HBO Max dizisi House of the Dragon'ın yeni trailer'ı yayınlandı. Beklentileri tavan yaptıran bu son trailer'daki karakterlerin kim olduklarına bir bakalım.
House of the Dragon'ın Heyecanlandıran Son Fragmanında Görünen Karakterler Kim?
HBO Max

game of thrones'un 200 yıl öncesini anlatacak olan house of the dragon dizisinin son yayınlanan trailer'ı yine heyecanlandırdı. sinematografi müthiş:


game of thrones'u efsane dizi yapan şeylerden biri hikayenin kitaba dayanması ve onlara bağlı kalınmasıydı. ne zaman ki george r. r. martin, kitapların devamını getirmedi ve dizi o iş bilmez senaristlere kaldı, işte o zaman batırdılar. o yüzden ateş ve kan gibi güzel bir kitap varken bu dizinin kötü olacağını sanmıyorum. hbo zaten nasıl muhteşem dizi çekilir iyi biliyor. ramin djawadi müziklerde döktürmüş yine, fragmandan bile anlaşılıyor güzel parçaların bizi beklediği.


yılın iki dev bütçeli dizisi olduğu için ister istemez yüzüklerin efendisi ile karşılaştırıyorum fragmanları ve house of the dragon; müzikleri, kıyafetleri, renk paleti vs. ile aynı evrenin parçasıyım ben diye bağırıyor resmen ama lotr için aynı şeyi söyleyemiyorum maalesef.

trailer'da kim, kimdir? (spoiler içerir)

rhaenyra targaryen: kral viserys i targaryen'in ilk çocuğu ve aynı zamanda kral i. viserys'in ilk eşinden olan tek çocuğu. sekiz yaşındayken babasının varisi oldu ve westeros'un ilk hükümdar kraliçesi olmayı bekleyerek büyüdü.


daemon targaryen: kral 1. viserys'in küçük erkek kardeşi. zamanının en deneyimli savaşçısı ve valyrian çeliği kılıcı dark sister'ı kullanıyor. aynı zamanda adı caraxes olan bir ejderin binicisi.


kraliçe alicent hightower: kral aegon ii targaryen, kraliçe helaena targaryen, prens aemond targaryen ve prens daeron targaryen'in annesidir. kraliçe rhaenyra targaryen ile başlarda dost olsa da daha sonrasında baş düşmanı oluyor ve ejderhaların dansı'nın beynidir.


sir otto hightower: hightower hanesi'nden üç krala kral'ın eli olarak hizmet eden bir şövalyeydi, ancak iki kral onu çeşitli zamanlarda görevden aldı. otto, bilginin her şey olmadığı konusunda bir uyarı olarak hatırlanır.


viserys i targaryen: demir taht'a oturan beşinci targaryen kralı. viserys, dedesinin barışını sürdürdü ancak ejderhaların dansı olarak bilinen iç savaşın tohumları yanlışlıkla onun hükümdarlığında ekildi.