İkili İlişkilerde Erkeklere Epey Puan Kazandıran Davranışlar

İnce detaylar, erkeklere hiç tahmin edemeyeceği kadar çok puan kazandırabilir kadınların gözünde.
İkili İlişkilerde Erkeklere Epey Puan Kazandıran Davranışlar
Fifty Shades of Grey


kapılardan geçerken yol vermek

çok standart, genel bir görüştür esasında bu... emin olun yanınızdaki her kim olursa olsun, yaşı kaç olursa olsun ve aranızdaki ilişki tipi ne olursa olsun ( sevgili, arkadaş, aile..) bu davranış her zaman yanınızdaki dişi üzerinde etki yaratır ve size puan kazandırır. eğer geçtiğiniz kapı kapalı ise bu kapıyı açmanız gerçekten de bir kadın için her şeyden de öte gerçekten müteşekkirlik uyandıracak bir tavırdır da aynı zamanda... bazen kapılar çok ağır olabiliyor ve gücünüz yetemeyebiliyor o nedenle kapıyı açarak size dostça bir yardım elinin uzanması gerçekten de çok şık bir davranış... tabii bunun karşılığında karşınızdaki kadının da size teşekkür etmesi de bir kadın için şık bir davranıştır.

araba kapısı açmak

bu biraz farklı. bu her kadına yapılmaması gereken bir davranıştır bence. bu sadece sizin için özel olan bir kadına yapılmalı; sevgiliniz veya anneniz gibi. aslında bunun her zaman yapılması da gerekmiyor ama örneğin özel bir gece dışarı çıkıyorsanız, özel bir yemeğe gidiyorsanız, bir düğüne gidiyorsanız ya da o gün sevgiliniz çok özenerek giyinmiş ve çok şıksa, arabaya binerken önce kadına kapıyı açmak ve dinmesine yardımcı olduktan sonra kapısını kapatmak her zaman çok şık bir davranıştır. hoşluk verir, sevgiliyi daha bir çok sevdirir..

dik merdivenlerden inerken veya yüksek bir yerden inmesi gerektiğinde elinden tutmak

bunun için illa bir kadının sevgiliniz olmasına gerek yok... bunu tamamen iyi niyetle ve yardım amaçlı yaptığınız sürece karşınızdaki kadını tanımasanız bile, karşınızda rahatsızlık uyandırmazsınız, bilakis çok şık duran bir hareket olur. bazen merdivenler çok dik oluyor ve özellikle topuklu ayakkabınız varsa inmeniz çok zorlaşıyor ama sizin elinizi tutarak destek veren biri olduğu taktirde inişiniz daha kolaylaşıyor ve düşme riskiniz de azalıyor. tabii burada elini tutmaktan kastım el ele yürümek değil son birkaç basamak bile olsa önden inip avuç içinizi açmanız ve kadının elini sizin elinizin üzerine koyarak destek alması..

restaurantta masaya otururken veya kalkarken sandalyesini tutmak

bu da özellikle şık bir akşam yemeğine gittiyseniz çok şık duran bir davranıştır. elbette garsonlar da bunu yaparlar ama sizin kendi kadınınızın sandalyesini tutmanız ve onu rahat ettirmek istediğinizi ona göstermeniz bir kadın için önemlidir.. özellikle düğün dernek gibi cicili bicili kıyafetler ve yüksek topuklularla sizin o sandalyeyi itmeniz ve çekmeniz hem çok zor oluyor hem de sizinle ilgilenen ve size kendinizi iyi hissettiren biriyle birlikte olduğunuzu hissetmek gerçekten insanı daha da fazla karşısındakine aşık ediyor..

montunu tutmak

bu da her zaman olmasına pek ihtiyaç olmayan bir durum olsa da ara ara kadınınızın montunu/mantosunu/ceketini tutmanız ve giydikten sonra hafifçe sarılıp öpmeniz çok çok çok şık!!!

yemeğe aynı anda başlamak

yemek siparişleri genellikle masaya aynı anda gelir ama bazen arada 1-2 dakika da olsa bir zamanlama farkı olduğu zaman eğer yemeğiniz önden gelmişse ve çok açsanız yine de mümkünse sabredin derim. henüz kadının yemeği gelmeden sizin yemeğinize başlamanız hiç hoş durmuyor gerçekten. aslında bu genel geçer bir kural... yanınızda sevgiliniz, arkadaşınız (kadın, erkek fark etmez) her kim olursa olsun bu dikkat edilmesi gereken bir davranıştır.

kadeh vurmak

içtiğiniz bir bira da olsa 500 liralık bir şarap da olsa ilk yudumdan önce göz göze gelerek kadeh vurmak önemlidir...

çiçek almak

belki de en önemlilerinden biri... en azından benim için çok ama çok önemlidir!!! her kadın sevmez çiçek bu da bir gerçek ama kadınların %80'i için çiçek önemlidir... değerlidir... her daim prim yaptırır!!! utanmayın çiçek erkeğin elinde çirkin duran bir obje değildir... yolda elinde çiçekle yürüyen bir erkek bile etraftaki kadınların gözünde şıktır!! ha şunu da söyleyim kadın da çiçek alır... erkeğine çiçek verir... ama bu hayat boyu 1 kere olabilecek bir duygu yoğunluğuyla yapılabilecek kadar ender bir olaydır çoğu zaman... yani eğer bir kadın size çiçek almışsa ne şaşırın, ne utanın sadece o kadını sevin arkadaşlar!!

başka kadınları kesmemek

şimdi, sevgili erkek okuyucu, umarım biliyorsundur ki biz kadınlar sizin yaptığınız birçok davranışı genellikle fark ediyoruz, kimisinde olay çıkartsak da kimisini görmezden geliyoruz ya da anlamamışlıktan geliyoruz ama emin olun siz etraftaki bir kadına çaktırmadan da bakmaya çalışsanız biz bunu fark ediyoruz. karşılığında aldığınız tepkilerimiz sadece tolerans seviyelerimizle alakalı oluyor genellikle.... ve biliyoruz ki tüm erkekler etraflarındaki kadınlara bakarlar! kimse kimseyi kandırmasın :))) bunu bu kadar emin söyleyebiliyorum çünkü tüm kadınlar da aynı şekilde etraflarındaki erkeklere bakarlar ve flört de ederler... hatta kadınlar genel olarak yüzdeye vurulduğu zaman erkeklerden daha fazla bile çevrelerindekilerde zararsız flört ediyor olabilir...bu anlamda aslında erkek ve kadın birbirinden çok da farklı değildir sadece olayı yönetme ve sınırlandırma şekilleri farklı olabilir... tabii bu elbette kişiden kişiye de farklılık gösterir o net!!! ancak ve ancak en önemli konu şudur ki, bu durum her iki taraf için de geçerlidir ki yanınızdaki kadın sizin kankanız yakınlığında bir kadın olmadığı takdirde ister sevgiliniz olsun işte herhangi bir kadın olsun, onunla birlikteyken etrafınızdaki kadınları lütfen kesmeyin , özellikle baştan aşağı süzüp, kalçalarına bakmayın!!! bu gerçekten bir kadın gözünde çok yakışıksız ve kötü bir izlenim uyandıran bir davranış oluyor ve emin olun karşınızdaki kadının gözünde baya bir puan kaybediyorsunuz... yanınızda bir kadın varken ve onunla konuşurken etraftaki kadınlar ilgi alanınız dışındaymış gibi davranmanız emin olun sizin karizmanızı çok daha fazla arttıran ve kadının gözünde saygı uyandırmanızı sağlayan bir şey oluyor..

ev ziyaretlerinde el boş gitmemek

evet diyelim ki bir kadınla flört etmeye başladınız ve işler yolunda gitti sizi evine davet etti ya da bir arkadaşınız yeni bir eve çıktı ve siz de hayırlı olsuna gidiyorsunuz ya da bir arkadaşınız doğum yaptı ziyaretine gidiyorsunuz vs vs vs... kadınlar konu olunca bir ev, hastane ziyareti varsa sizin için şık duracak davranış giderken bir çiçek, çikolata, ev hediyesi, şarap vs vs artık o anki durum ne getiriyorsa o ama mutlaka kibarlık amaçlı buna dikkat etmek gerekir, hoştur, güzeldir, şık durur...

eşya taşırken yardım etmek

kadınları bilirsiniz pek minimalist olmayı beceremeyiz biz.. o yüzden hep çantalarımız ağırdır bizim... bazen etrafıma baktığımda eli kolu çanta, poşet, laptop ile dolu bir kadın ve yanında elini kolunu sallaya sallaya yürüyen erkekler görüyorum ve aklım gerçekten bu durumu almıyor.. nasıl olabilir de bir erkek bu kadar kayıtsız ve kaba olabilir diye düşünmeden edemiyorum... bunun centilmenlikle bile alakası yok... bu kabul edilemez bir durum bence... yanınızda bir kadın 15 kilo eşya taşırken lütfen bu kadar kayıtsız olmayın ve elinden bir iki parça eşya alıp yardımcı olun derim...