İkinci Dünya Savaşı'nda İngiliz Cadılar Adolf Hitler'e Nasıl Büyü Yaptı?

İkinci Dünya Savaşı sırasında İngilizlerin, Nazi istilasından kurtulması için cadılar da üstüne düşeni yapmış.
İkinci Dünya Savaşı'nda İngiliz Cadılar Adolf Hitler'e Nasıl Büyü Yaptı?

3 eylül 1939'da ingiltere ile fransa ortaklaşa bir kararla almanya'ya savaş ilan etti. bir yıldan kısa sürede fransa işgal edildi ve ingilizler yalnız kaldı. sovyetler ve amerika henüz savaşın dışındaydı. kuşatılan ingiliz ordusu sıkıntı içindeydi. dunkirk'ten kovulmuşlardı. muhtemel alman istilasına karşı kıyılar kum torbaları ve dikenli tellerle mevzilere dönüştürülmüştü.

highcliffe adlı küçük bir kasabada bir grup cadı/büyücü ülkelerini savunmaya karar vermişti. 1 ağustos 1940'ta gece yarısından önce wicca adıyla bilinen yeni pagan dininin büyük dini bayramı olan lammas günü arifesinde okültistler, adolf hitler'in zihnine karşı büyülü bir saldırı yapmak amacıyla bir ormanda toplandılar.

ayinde 17 kişi yerini aldı. bu büyücülere highcliffe sakinleri de katıldı. ortaya bir cadı çemberi çizdiler. çemberin ortasına geleneksel odun ateşini yakmaktan korktular ama. düşman uçakları tarafından tespit edilme korkusuyla çemberin doğusuna yani berlin'in (yani hitler'in) olduğu tarafa gaz lambası koydular. katılımcılar çıplak halde ve halka şeklinde, spiral gibi dönerek dans etmeye başladılar. böylece büyülü çemberin içinde trans haline geçecekler ve bu sayede gizli güçleri kontrol edeceklerdi. dans ederken şarkıları sihirli bir formülle tekrarlıyorlar, hitler'in zihnindeki ingiltere'yi işgal kararını zayıflatmaya yönelik psikolojik baskı yapıyorlardı. ''denizi geçemezsin hitler'' diyorlardı. en azından düşünceleri böyleydi.

büyücülerin nazi işgaline karşı toplanıyor olması ingilizlerin tarihinde ilk değil. daha önce iki defa işgalden kurtuluşa yardımcı olduklarına inanıyorlar. birincisi 1588'de ispanyol donanmasının fırtınayla dağıtılmasında, ve ikincisi 1805'de napolyon'un ingiltere'yi işgalinden vazgeçmesinde.

tarihe operation cone of power olarak geçen olay için töreni takip eden ve büyücülük konusunda kitaplar yazan gerald gardner, "ben hitler'i durdurdular demiyorum. tek söylediğim, onun aklına bir fikri yerleştirmek amacıyla yapılan çok ilginç bir tören olduğudur. tüm saldırı planları hazır olmasına rağmen gerçek şudur ki almanlar manş'ı hiç geçemedi" demiştir.