İngiltere Kralı VII. Edward'ın Seks Hayatını Renklendirmek İçin Üretilen Seks Sandalyesi

Henüz prens iken Paris genelevlerinde çokça vakit geçirmesi ile bilinen VII. Edward için Fransız tasarımcı Louis Soubrier 1890 yılında bir seks sandalyesi yapmış.
İngiltere Kralı VII. Edward'ın Seks Hayatını Renklendirmek İçin Üretilen Seks Sandalyesi

kraliçe victoria ve prens albert'in en büyük oğulları, ingiltere'yi 1901 yılından 1910 yılına kadar (22 ocak 1901 - 6 mayıs 1910) yöneten kral edward vii için özel olarak üretilmiş sandalyedir. 

edward vii, henüz prens iken paris genelevlerinde çokça vakit geçirmesi ile bilinirdi. kendisi için, paris'in en bilindik ve lüks genelevlerinden biri olan le chabanais'de aynı anda birden çok fransız fahişe ile beraber olabilmesini sağlayacak ve işini kolaylaştıracak özel bir sandalye üretilmiştir.


fransız tasarımcı louis soubrier tarafından 1890 yılında yapılan ve "siege d’amour" (aşk sandalyesi) olarak adlandırılan sandalyenin alt kısmında bir kişinin, üst kısmında ise bir diğer kişinin uzanacağı iki adet yastıklı bölüm bulunur. üst kısımda oturan kişinin ayaklarını sabit tutarak misyoner pozisyonunda kalmasını sağlayan sandalyede, prens edward'ın tutunacağı 2 adet kol ile ayaklarını sabit tutacak ayak tabanı bulunuyordu.


prensin kullandığı orijinal sandalye, üreticisinin torununun koleksiyonundadır. üretilen üç replikadan biri ise prag'daki museum of sex'de sergilenmektedir.

kaynak: 1, 2, 3, 4