İnsanlar Aleminin Uyumadan En Uzun Süre Ayakta Kalan İsmi: Randy Gardner

Randy daha 17 yaşında bir lise öğrencisiyken, hiçbir madde almadan 11 gün uyanık kalmayı başararak Guinnes Rekorlar Kitabı'na adını yazmıştır. Tabi bu 11 günlük sürede Randy'nin yaşadıkları uykunun insan bedeni ve psikolojisi için ne kadar önemli olduğunu da kanıtlar nitelikte.

17 yaşındayken, 11 gün boyunca uyumayarak -264 saat- adını guiness rekorlar kitabı'na yazdırmayı başarmıştır.

anlattığına göre ilk birkaç gün çok eğlenceliyken, sonradan hayatı kabusa dönüşmeye başlamıştır. en sonunda kaldırıldığı hastanede 14 saatlik bir uykuyla "yeniden doğduğunu" söylemiştir. wiki sayfasi: http://en.wikipedia.org/…dy_gardner_(record_holder)

Deneyin yapıldığı 1964 yılında Randy Gardner uyumadığı günlere çentik atarken

uyarıcı kullanmadan isteyerek en uzun süre uyanık kalma dalında guinness rekoruna sahip ki$i. bu rekoru 1964'te 11 gün uykusuz kalarak kırmı$tır. (bkz: oha)

4 gün sonra halüsinasyon görmeye başlamış, birkaç gün sonra kendini ünlü bir futbol oyuncusu sanmış ve araştırmanın sonuna doğru bilişsel aktiviteleri ciddi ölçüde düşmüştür.

7 saatlik uykusuzluğumla 100'den geriye rakamları 7'ser çıkararak 70'lere gelmekte zorlanırken, 264 saat sonra saya saya 65'e kadar gelmiş beyefendidir..

ulan adam o kafayla önce üç saniye bakıp sonra bıçağı dalağa saplamaya hakkı varken bildiğin oraya kadar saymış, daha ne yapsın? oldu olacak "risk nedir" diye sorsaydınız amk..

Gözetmenler ve Randy Gardner
Randy 11 günlük deneyin sonunda uyanık kalmayı başarır ancak bilişsel olarak iş görmez haldedir.