İnsanlığın Gerçekliğinin Kapsamlı Bir Hologramdan İbaret Olduğu İddiası

NASA çalışanı Dr. Rich Terrile, yaptığı araştırmalar sonucu oldukça ilgi çekici bir iddia ortaya attı. Gerçekliğimizin detaylı bir hologram olduğunu savunan R. Terille, bunun üst bir aklın sonucu olduğunu söylüyor. Sözlük yazarları açıklamış.
İnsanlığın Gerçekliğinin Kapsamlı Bir Hologramdan İbaret Olduğu İddiası
iStock.com


nasa da bilim adamı olarak çalışan dr. rich terrile araştırmaları sonucunda bizim gerçekliğimizin detaylı ve kapsamlı bir hologram olduğunu ve bunu bir uzaylı üst akıl yaptığı sonucuna vardı.

dr.terrile şöyle devam etti: 

şu anda bizler kozmik bir bilgisayar yazılımı içinde bir dünyada yaşıyoruz ve bu dünyada tek bir bilinci farklı şekillerde yaşıyoruz ölüm, diye birşey yok , hayat sadece bir rüyadır. bizler sadece kendilerimizin hayalleriyiz.

aslında bu teori daha öncede ortaya atılmış ve adı simülasyon teorisi diye anılmıştı. dr. terrile aynen matrix gibi bir dünyada yaşadığımızı bunu da yeni yeni anlamaya başladığımız quantum fiziği ile açıklayabileceğimizi belirtti.


" quantum fiziğinde maddeyi oluşturan parçacıklar gözlenmedikleri sürece kendilerini tanımlamazlar. öyle bir simülasyon dünyada yaşıyoruz ki neyi gördüğümüz neyi görmeye ihtiyacımız olduğu ile ilgilidir."

ve dr. terille ekliyor bir üst akıl bizim gerçekliğimiz ile oynuyor.

kaynak

nasa çalışanı dr. rich terrile, daha önceden ortaya atılmış bu iddaayı 2011'de tekrar gündeme getirdi. "yaşadığımız evrenin bir simülasyon olma ihtimali kuvvetli" açıklamasıyla tekrar tartışmalar alevlendi. silikon vadisi’nde de herkes konuştuğu bu iddaa sonrası, olayı takip eden günlerde iki milyarder iş adamının insanlığı bu simülasyondan kurtarmak için gizli bir yatırım yaptığı haberi ise olayı başka bir boyuta taşımış oldu.


silikon vadisi’nin bu konuya olan ilgisi ise sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinden geliyor. ileride yapay zekanın gelişmesiyle birlikte dijital varlıklar artacak. rich terrile, "gelecekte dijital insanlar çoğalacaksa, neden biz de şimdiden öyle olmayalım?" elon musk ise "40 yıl önce yalnızca iki çubuk ve bir toptan oluşan pong oyunu vardı. bugünse milyonlarca kişinin aynı anda oynadığı realistik video oyunları var. yakında oyunları gerçeklikten ayırmak imkansız olacak" diyerek teoriyi desteklediğini açıklamış.

görüşü destekleyenler ise insanların gelecekte yaşayan evrilmiş benliklerimiz, kendilerini ilerletmek gibi özel bir maksatla atalarının yaşayacağı farklı bir gerçekliği tasarlamış olabileceğini savunuyor. bizim tutarlı işleyen bir evrende yaşamamız, bu görüşü daha savunulabilir bir hale getiriyor. ayrıca evrenin yapıtaşları atom altı parçacıklara bölünebiliyor ve bunlar da pikselleri çağrıştırıyor. haliyle evrenin bu yapısı onu teoride programlanabilir kılıyor.