Instagram'da Gizli Hesapları Gösteren Uygulamalar Nasıl Çalışıyor?

Instagram'da gizli hesapları takip etmeden görmeyi sağlayan uygulamaların çalışma mekanizması.
Instagram'da Gizli Hesapları Gösteren Uygulamalar Nasıl Çalışıyor?

bu işler ekseriyetle şöyle oluyor: 

sen o "gizli hesapları gösteriyor" dediğin uygulamaya instagram kullanıcı adını ve şifreni giriyorsun. iki aşamalı giriş yapıyorsan zaten senden onu da kapatmanı istiyordur kesin. senin stalking aşkıyla yanıp tutuştuğun eski sevgilin veyahut senin ex'in gizli hesabını görebilen başka bir kimse de senin gibi o uygulamayı yüklemişse, uygulama sana senin ex'in fotoğraflarını gösteriyor. sen de zannediyorsun ki instagram mal da instagram'ın güvenlik açığı var. 

ola ki senin ex veyahut senin ex'in fotoğraflarını görebilen herhangi bir ortak arkadaşınız da bu uygulamayı yüklememişse bu sefer de uygulama kesin senin eski sevgilinin gipgizli instagram hesabının fotoğraflarının kendisinde olduğunu ama bu fotoğrafları görebilmek için senin bu uygulamayı arkadaşlarına önermen gerektiğini söylüyordur. önerdin, hala göremedin: o zaman daha çok arkadaşına önermeni istiyordur.

bunu bilgisayar mühendisleri, yazılımcılar falan daha janjanlı ifadelerle anlatıyorlar ama halk dilinde izahı bu... tabii yine kendilerine ait başka bir uygulamayı kullanarak da senin eski sevgilinin instagram hesabına erişebiliyorlardır ama o uygulamanın da bir şekilde senin eski sevgilinin telefonuna erişmiş olması lazım. neden olmasın?

veyahut kendilerine ait başka bir uygulamanın senin eski sevgilinin instagram'daki takipçilerinden birinin telefonuna erişmiş olması lazım. o da mümkün!

daha bin tane "veyahut" vardır herhal... kanmayın! çok görmek istiyorsanız bir ortak arkadaşınızdan rica edin, eşek değilse gösterir. o uygulamaların yaptığı zaten bu ama sizin rızanız olmadan sizin en mahrem sırlarınızı bilen arkadaşınız olmuş oluyorlar, bu hoş değil!