iPhone Şarj Ömrünü Uzatma Yolları

iPhone'un şarjının daha uzun süre gitmesi için uygulayabileceğiniz taktikler.
iPhone Şarj Ömrünü Uzatma Yolları

- parlaklığı otomatik yapın, kendi ortam ışığına göre ayarlasın. gecenin köründe 10.000 lümen bırakmak zaten gözünüze de zarar. bunu otomatik yaptıktan sonra manuel olarak parlaklığı kısar ya da açarsanız otomatik ayarlamasını devre dışı bırakır, otomatik parlaklığı kapatıp açmanız gerekir.

- şarj edilebilir piller ölümsüz değildir ve iyi bakılmazsa hasta olur, döngü verimliliği düşer. lityum iyon piller her sene önlenemeyecek şekilde %20 güç kaybeder ve daha da verimsiz olmaya inanılmaz meyillidir. yani 10 saat giden şarjınız 1 sene sonra 8 saat gidecektir, ne kadar iyi bakılırsa bakılsın. telefonu istediğiniz zaman şarja takabiliyor olmanız avantajdan çok dezavantajdır. mümkün olduğunca telefonun şarjı bitip kapanana kadar şarja takmayın. bu ritmi tutturamazsanız bile bunu sık sık yapmaya çalışın. %80 şarjınız varken ay dışarı çıkıcam takayım da 100 olsun demeyin. bırakın pili bitip kapansın, biraz zaman geçsin, öyle takın şarja. bu, laptop bataryası için de geçerli.

- wifi'a geçtiğinizde 4g'yi, 4g'ye geçtiğinizde wifi'ı kapatın. internete yine 7/24 bağlı kalın ama boşa donanım enerjisi tükettirmeyin.

- lokasyon servisini kapatın, ihtiyaç duyduğunuzda açın. günümüzde çok fazla uygulama yerli yersiz arka planda sömürüyor ve şarjı en çok yiyen şeylerden biri tartışmasız gps.

- ayarlardan arka planda uygulama yenilemeyi kapatın çünkü yine günümüzde ne kadar uygulama varsa inanılmaz gereksiz şekilde kendini arka planda çalıştırıyor.

- bildirimlerden, bildirimlerini önemsemediğiniz uygulamaların kilitli ekranda göster seçeneğini kapatın ki ota boka ekranı çalıştırmasın.

- kullanmıyorsanız bluetooth'u kapatın, kullanıyorsanız kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutun. 

- arka planda açık uygulama bırakmayın.

- icloud'dan icloud drive'ı kapatın, photos'u kapatın, mail'i kapatın (hiçbiriniz kullanmıyosunuz), backup'ı kapatın (bunlar güvenliğiniz için de daha iyi ayarlar)