İstanbul'da Hamburgeri Süper Olan Mekanlar Rehberi

Hamburgersiz yapamam, yeni hamburgerci keşfetmeye bayılırım diyenler için dev bir amme hizmeti. Şimdiden afiyet olsun.

HOPDADDY Burger - Yeniköy

yeniköy'de cadde üstünde yer alan, şık, küçük, samimi mekan. hamburger üzerine daha çok. hamburgerleri çok lezzetli. hamburger ekmeklerini özel yaptırıyorlar. ekmeğin yapımında süt, şeker ve patates kullanılıyor. köftesi ise sadece antrikottan yapılıyor. yanında gelen patatesler çok yağlı değil ama miktar olarak biraz az. hamburgerdeki et seçenekleri ise 90 gr. ve 130 gr. olarak değişiyor.

Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No 88/A, Sarıyer, 34464

J. Burger - Kadıköy

j burger!!!! bir arkadaşım yönlendirmesi ile ilk defa gittiğim ve o günden beri yaşadığım pişmanlığımı atlatamadığım mekan. keşke daha çok yiyebilseydim.

şimdi amma abarttın diyenler olursa, özgünlüğe aç bir insan olarak, artık basma kalıp hamburger yapan mekanlardan bıktığım için dışarıya çıktığımda yiyecek olarak hamburgeri tercih etmem. ancak damak tadına güvendiğim bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir şekilde gittiğim mekan.

öncelikle her soruma sabırla cevap verdikleri için personele teşekkür ederim. gerçekten müşteriye karşı nasıl nezaket göstereceklerini ve nasıl satış yapacaklarını çok iyi biliyorlar.

hamburgerlerinde kullandıkları ketçap, mayonez ve diğer sosları kendileri yapıyorlar. her tadına bakışınızda farklı derinlikler buluyorsunuz ve bu da yemeğin çekiciliğini arttırıyor.

acak belki ketçapı daha kıvamlı yapsalardı diye düşünmedim değil!!!

hamburger ekmekleri anladığım kadarıyla dışarıda anlaştıkları bir fırından kendi reçeteleri ile yapılıyor. ekmekler her zaman taze ve tat olarak baskın değil.

peyniri kullanış şekilleri sevdim. ancak sanırım kaşar peyniri kullanıyorlar, bu tarz hamburgerlerde chedarı tercih ederim. chedar aroması ve kendi yağı ile kaşara göre daha farklı bir tat katıyor hamburger köftesine.

şimdi adını hatırlamadığım ancak ekmeğin üstünde peynir ve domates sosu olan içi pastırmalı, bir köfte, bir bonfile li hamburgerinin büyük boyundan yedim. ilk defa hamburgeri çatalla yediğim için etrafımdan birparça çekindim ancak sonrasında sevisi yapan arkadaşa sorduğumda durumun çok normal olduğunu öğrendim.

fiyat olarak; maalesef bizim ülkemizde nereye giderseniz gidin, farklı bir şey yediğiniz zaman fiyatlar hemen yükseliyor. j burger için de aynısı geçerli yediğim hamburger 24 tlydi yanlış hatırlamıyorsam. iki kişi, iki kola bir büyük bir küçük boy hamburger, ortaya bir patates kızartması 60 tl civarında ödedim. ha yanlış anlaşılma olmasın diğer yerlere bakınca parasını hak ettiği kesin.

Adres: Fenerbahçe Mahallesi, Operatör Cemil Topuzlu Caddesi, No 51/A, Kadıköy

Baltazar - Karaköy, Caddebostan

karaköy'dedir. sıcak, samimi bir ortamı var. çalışanlarının bir yanlışını görmedim şu ana kadar ki 7-8 kez gitmişimdir. burgerleri ve etleri de oldukça lezzetli.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak, No 12/A, Beyoğlu

Virginia Angus - Eminönü, Nişantaşı

şahsımın şu ana kadar yediği en mükemmel hamburgeri yapan mekandır.nişantaşı'nda şube açtıktan sonra fiyatlar tavan yapar kalite düşer diye bekliyordum ama şu an gayet iyi gidiyorlar.bir de alkol satmaya başlayıp patateslerini düzeltirlerse tutabilene aşk olsun.

Adres: Süleymaniye Mahallesi, Uzunçarşı Caddesi, No 212, Mercan, Fatih

Burger Joint - Beşiktaş

gösterişsiz, ufak bir dükkan olmasına rağmen hamburgerleri istanbul'da denediklerim arasında üst sıralarda.

Adres: Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, No 94/A, Beşiktaş

Biber Burger - Beşiktaş

bu muhteşem lezzeti yaşadığım anın üstünden günler geçti ama hala tadı damağımda lan aağğhh tek kelimeyle harika bir mekan. içeride çalan müzikler, ortam, eşyalar herşey çok güzel. bahçeşehir üniversitesi'nin karşısında.

Adres: Yıldız Mahallesi, Çırağan Caddesi, No 11, Beşiktaş

Ham-Burger, Esentepe

dükkan burger'de yıllarca çalışmış bir elemanın, dükkan kapandıktan sonra kendi açtığı mekan.

hamburgerlerini tarif etmeye hacet yok (dükkan burger) olağan üstü.

gayrettepe'de nimet abla cami arkasında, kasap sokak 6 numaralı binanın pasajında
(bağımlılık yapar, ciddiyim, hamburgere zaafınız varsa hiç bulaşmayın başlamayın buraya)

Adres: Esentepe Mahallesi, Kasap Sokak, No 4, Şişli, İstanbul

Mano Burger - Caddebostan

ottoman burgerine hasta olduğum, baharatlı patatesi muhteşem olan hamburgerci.

Adres: Caddebostan Mahallesi, İskele Sokak, No 14, Kadıköy

Egg & Burger - Nişantaşı, Cihangir

yemek konusunda son derece iştahlı ve kesinlikle gözü doymayan bir insan olmama rağmen bir porsiyon hamburgeri ile fazla fazla doyduğum yer.

leziz ve menüleri çok güzel ve zengin.

çift katlı hamburgerini de merak ediyorum ve hatta denemek istiyorum ama gözüm korkuyor.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No 38/A, Şişli, İstanbul

Komşu Burger Cafe - Beşiktaş

on numaradır. iyi pişmiş istediğinizde bile içindeki eti/köfteyi kurutmadan pişirme yeteneğine sahip ustaları olan mekandır.

Adres: Levent, Akcam Sok. No:17/H, Beşiktaş

Rock N Rolla Rock Bar - Beyoğlu

efsanevi hamburgerlere sahip mekan.

bir diğer bahsedilmesi gereken özelliği de, ekranlarında devamlı film oynatmasıdır. kadıköydekinde yok ama taksimdekinin gönlümüzde özel bir yere sahip olmasının bir diğer sebebi budur.

Adres:  Şehit Muhtar Mahallesi, Kurabiye Sokak, No 17, Beyoğlu, İstanbul