İstanbul'un 1 Michelin Yıldızlı Restoranlarından Nicole'de Yemekler ve Fiyatlar Nasıl?

İstanbul, Beyoğlu'nda bulunan Nicole Restaurant, 1 yıldız alarak Michelin Rehberi'ne eklendi. Nicole'ün tadım menüsünü deneyimleyen bir Ekşi Sözlük yazarının izlenimleri.
İstanbul'un 1 Michelin Yıldızlı Restoranlarından Nicole'de Yemekler ve Fiyatlar Nasıl?

tadım için nicole restoranın kapısını çaldık. öncelikle, öğlen yediğimle gittiğim için çok aç olduğumu belirteyim. tadımlarda genelde çok doyup, yiyemeyeceğim bir şey kalır fobim var; burada aksine, neredeyse ikişer tabak yememe rağmen tıkanmadım.


7 aşamalı bir tadım menüsü var. önden bir minik ikram olarak mürekkep balığı geldi bize. gayet çıtır çıtır, güzeldi. ilk defa bir tadımda zeytinyağını beğenmediğimi belirteyim. 


renkli domates salata fena değildi fakat suyu için kaşık istemek zorunda kaldım, bence istanbul'un en iyi salatası hala yeni lokanta'da bulunuyor. taze bademleri için ortalama üstü diyeceğim salataya.


kabak çiçeği dolma gayet okey. ızgara ahtapot çok çok güzel, iki tabak yediğim halde hala güzeldi. ana yemekle ara sıcak arasına hafifleten bir erik sorbesi koymuşlar. ben çiğ köfte yediğime neredeyse eminim ama neyse.


ana yemek fener balığı ve kuzu. tercih yapıyorsunuz. neyse ki ben ikisini de yedim. normalde tadımda yediğim etleri hiç beğenmiyorum. burayı tavsiye eden arkadaş beğeneceğimi söylemişti. haklıymış, bayıldım. 


balıkla da enginar harika bir uyumdaydı. ardından bir füzyon künefe geliyor. gayet güzeldi. son gelen aydın inciri gereksiz ve lezzetsizdi.


çalışanlar kibar ve tatlı. masa askısını hediye eden beyefendiye sevgilerimi iletiyorum. kokteyl olarak  benim içtiğim rakılı bir şeydi; bayıldım diyemem. içecekler genel olarak pahalı.


nicole'de nisan 2023 itibarıyla tadım menüsü fiyatı 2900 tl + %12 servis ücreti şeklinde. tadım menüsünü şu linkten görüntüleyebilirsiniz: nicole.com.tr