İzmir'de Rahatlıkla Oturup Tatlı Yiyebileceğiniz 3 Mekan

İzmir'de nerede tatlı yenir? İşte canınız tatlı çektiğinde aklınızda bulunması gereken birkaç mekan önerisi.
İzmir'de Rahatlıkla Oturup Tatlı Yiyebileceğiniz 3 Mekan

1. Gizem Kuzu Bakery

gizem kuzu bakery'de herkes berliner övüyor -ki izmir'in en iyisi bu konuda- ama bence brownie'leri daha güzel. beyaz çikolatalı favorim ama fudge brownie denk getirirseniz kaçırmayın. kullanılan malzemeler kaliteli ve fiyatları abartılı değil. konum olarak sakin bir sokakta önünde beş altı masası olan bir işletme. sunumlarını düzeltmeliler biraz.

2. Arpege Patisserie

arpege patisserie, vedat milör'ün listesine girmiş bir mekan ve ürünlerin kalitesi ve kompozisyonları çok iyi. çoğu ürün fransız uyarlaması ve buna göre de porsiyonları küçük. değişik tatlar bulabilirsiniz. ama beğenmediğim iki şey var: biri diablo adlı bitter çikolatalı tatlı, tat olarak algida frigola dondurmadan çok uzak değildi. diğeri de fiyatlar ki abartmıyorum diğer bütün işletmelerin rahatlıkla iki katından fazla şişirmişler. konum olarak kıbrıs şehitlere yakın sakin bir ara sokakta. ambiyansı güzel.

3. MELO Cheesecakes & Cookies

melo cheesecakes&cookies, ufak ama bence cheesecake alanında izmirdeki en iyi işletme. bütün cheesecake'leri güzel ama özellikle karamelli krokanlı olanı çok iyi. mekanın küçük olmasından dolayı çok fazla ürün tutamıyorlar dolayısıyla her çeşit her an bulunamayabiliyor. bir de basit kalacak belki ama muzlu pudinglerini öneriyorum. hani kordon'da yürüyeceksinizdir ya da vapurla karşıya geçeceksinizdir, elde arkadaşlarla yenebilecek güzel bir atıştırmalık. konum olarak kıbrıs şehitler'in yanındaki caddede. keşke üç beş masa atacak alanları da olsaydı.