Japonya'da Bugüne Kadar Çok Sayıda İnsanın Hayatına Son Verdiği Kan Donduran İntihar Ormanı: Aokigahara

Seicho Matsumoto isimli yazarın Black Sea of Trees adlı romanında 2 sevgilinin intiharına sahne olan ve bu tarihten sonra japon halkının intihar etmek için gittiği orman. Ormanın her yerinde uyarı tabelaları, intihardan caydırıcı levhalar bulunuyormuş.
Japonya'da Bugüne Kadar Çok Sayıda İnsanın Hayatına Son Verdiği Kan Donduran İntihar Ormanı: Aokigahara

seicho matsumoto isimli yazarın 1960 yılında yazmış olduğu black sea of trees adlı romanın sonunda 2 sevgilinin intiharına sahne olan ve bu tarihten sonra japon halkının intihar etmek için mesken tuttuğu orman. birçok web sitesinin dünyanın en ürkütücü yerleri listesinde karşılaşılabilir. ağaçlarda asılı olan cesetlerden daha ürpertici olansa, ormanın derinliklerinde dolaşırken ağaçların dibinde görülen, muhtemelen orada intihar eden kişinin ailesi tarafından koyulmuş taze çiçekler, yeni yakılmış tütsülerdir. ormanın girişinde arabaların park edildiği alanda 2-3 ay önce bırakılıp gidilmiş, kimsenin arayıp sormadığı arabalarla karşılaşılabilir. bu da o insanların niye intihar ettiğini anlamaya yeter de artar bile.

bazı yıllarda yetmişin üzerinde cesedin bulunduğu da görülen aokigahara ormanında her daim insan kemikleri, ilaç kutuları, ağaçlara asılı ipler, çürümüş cesetler veya kesici aletler bulmak mümkün.


 ayrıca genellikle ormanlarda görülen ateş yakmayınız, ağaç kesmeyiniz gibi uyarı levhaları burada genellikle ''son kez bir daha düşününüz'' veya ''lütfen intihar etmeyiniz'' şeklinde. kaynaklara göre buraya bağlı orman müdürlüğünde cesetleri muhafaza etmek için özel oda bile mevcut. tabii bu olaylar beraberlerinde pek çok efsane ve hayalet hikayesi de getirmiş.


2009 yılındaki intihar oranının bir önceki yıla göre yüzde 15'lik arttığı kaydedilen japonyada, intiharların çoğunluğu bu ormanda gerçekleşmiş. işsizlik, iflaslar, aşk acısı gibi olayların tetiklediği intihar eylemi, japonlar tarafından onurlu bir hareket olarak görülüyor. ormanda en fazla ceset 1998 yılındaydı , bu sayı 73'tü ancak 2002 yılında 78 kişinin bulunmasıyla orman kendi rekorunu kırmış oldu. intiharlar bu ormanda 1950'li yıllardan beri gerçekleşiyor.

aokigahara ormanı dünyada intiharlar ile ün salmış ikinci yer olma özelliğini taşıyor, bu mekanlar içinde birinci sırada kaliforniyadaki golden gate köprüsü yer alıyor. ormanda her yıl gönüllü kişilerce genellikle çürüyen veya vahşi hayvanlarca parçalanan cesetler için arama çalışmaları yapılmakta. intihar uyarısı olan levhalar, güvenlik kameraları ve rehberlere rağmen hala intiharlar sürmektedir. gönüllü ceset arayıcıların içerisinde intihar edenlerin paraları ve mücevherleri için çalışan yağmacılar da oldukça fazladır.

kaynak: