Kadınlardan Kadınlara Dost Niteliğinde Tavsiyeler

Sözlük yazarı ''venusteki limon agaci''nin hemcinsleri için birtakım tavsiyeleri var.
Kadınlardan Kadınlara Dost Niteliğinde Tavsiyeler
iStock.com

1. bu tavsiye dahil size aşk tavsiyesi veren herkese ağzı hafif bozuk akli dengesi yerinde olmayan dedeler gibi "hadi siktir ordan" deyin. 

2. instagram ayrı bir case. onunla ilgili pek çok şey diyebilirim ama kısaca özetlemek gerekirse allahınız, zeusunuz ya da hiçbir şeyiniz yoksa en sevdiğiniz ev tişörtünüz aşkına infoya "zartın annesi, zurtun biricik eşi, bilmemnenin validesi" falan yazmayın. kendinizi tanımlamak için başka birine ihtiyacınız mı var? gerçi demek ki varmış. buraya düşünen emoji gelecek. spor salonunda allah rızası için aynadan fotoğraf çekmeyin, görenin zekası 50 puan birden düşüyor. buna aletin tam en tepesindeyken çekilmiş fotoğraf da dahil. ne diyosunuz çok merak ediyorum, "ya pardon, birazdan beni tam tepede bacaklarımı 90 derece açarken sırtımı esnettiğim anda çeker misiniz?" mi, ne? geceleri bu soruya yanıt arıyorum. bi de fotonun altına yazdığınız her #kelimenin#başına#boşluk#bırakmadan#nabu#zımbırtıyı#koymayın. özlü söz paylaşmayın, duck face öldü, sunum deliliğinize sıçsınlar. 

iStock.com


3. beştaşla tektaşı üst üste takmayın. bu, aslında mutsuz, sıkıcı ve sinirle yüklüyüm demenin kociş zamanında çekimlenmiş hali. öğğğ.

4. okuduğunuz sikko kitapları yanında kahveyle paylaşmayın. zaten sikko kitap okumayanlar bu salaklığa girmiyorlar. böğürtlen kışı evet. fotoğrafın yanına da "kitap zamanı" yazmışsın, evet. kahven de var, görüyorum. 

5. kötü müzik dinlemeyin. bakın erkek milleti zerre umrumda değil. zaten erkek milleti üzerinde çok kafa patlatılacak bişey değil ama kadınların kötü müzik dinlemesine katlanamıyorum. açtığınız her irem derici için afrika'da bir saksağan ölüyor :(

iStock.com


6. hem dışarıda oturup hem de "ay kedi gelmesin yaaa ayyy" diye mal mal triplere girmeyin. sen dışarıda oturacaksın diye hayvan metalci liseli gibi odasına girip kapıyı içeriden mi kilitlesin gerizekalı. bu salaklığı yapan henüz bir tane xy görmedim ne yalan söyliim. 

7. renkli lens ve dudak botoksu insanlık ayıbıdır. hakkında diyecek lafım yok, aklıma geldikçe ellerim titriyor. sanırım bir sigara yakacağım ve yanında da köpek öldüren içeceğim. 

8. instagram kaşı sizi kaşlarına çim biçme makinesiyle şekil verilmiş ido'ya, yarıda bırakılmış kaşsa cengiz han'a çeviriyor. 

9. sosyal medyada adeta dünyanın en mükemmel aşkını yaşıyormuşsunuz ya da en aşkullah koca sizinkiymiş gibi triplere girmeyin. çoğunuzun kocişi içeriden çürümüş. 

iStock.com


10. tacizci, dayakçı, eril hegemonik pezevenklere sakın susmayın. kendinizi ezdirmeyin. 

11. özgürlük harikadır. bir kere elden kaçtığı zaman geri alamazsın. bi kafesin arkasından seyredersin henüz yaşanmamış günlerinin erkekler ve uçkurlarınca yok edildiğini. 

12. canım sıkıldı. hasta, yorgun ve ölük bir yaşlıyım. dişlerimi suya koymaya üşendiğim için size sardım. sözcü okuyorum. hoşçakalın.