Kalp Kırmadan Ter Kokuyorsun Deme Yolları

Havaların iyice ısınmasıyla birlikte ter kokan insanların sayısı da artmaya başladı. Maalesef bu kişiler bazen arkadaşlarımız da olabiliyor fakat takdir edersiniz ki tanıdık birine ''ter kokuyorsun'' demek biraz zor bir olay. Sözlük yazarları, hayatınızı kolaylaştırabilecek bazı taktikleri yazmışlar.
Kalp Kırmadan Ter Kokuyorsun Deme Yolları
iStock.com

-başın sağolsun kanka.
+anlamadım?
-içindeki çocuk ölmüş.
+ne alaka?
-leş kokusu geliyor. göm şunu artık amk.

yaptım. güldü. başka birine içinde köpek mi öldü versiyonu ile yaklaştım.
zorunda mıyım amk bu kokuyu çekmeye?

ter mi kokuyorum ya?
+yoo
-ter kokuyorum gibi geldi bana.

şaşmaz, karşınızdaki çaktırmadan kendisini kontrol eder.

- rica etsem allaha yakın olur musunuz ?

-"uff ne kadar da sıcak hava değil mi? şimdi dolmuşa binmek zorunda olduğumuzu düşünsene... istisnasız herkes ter kokacak falan. "

daha da anlamazsa;
- "keşke herkes düzenli olarak duş alsa, roll-on kullansa dünya daha güzel kokardı belki."

hala anladığından emin değilsek;
- "çünkü hani biz bilemeyebiliriz ter koktuğumuzu, insan kendisi anlamayabilir önlem almak lazım..."

son çare
- "ayşe ofisteki herkese senin ter koktuğunu söyleyerek arkandan alay ediyormuş diye duydum, yerinde olsam onun ağzına laf vermezdim."

parfüm veya roll-on hediye edilebilir. hediye edilecek gibi bir ortam yoksa ben bir kere şöyle yapmıştım:

kokan kişiyle aynı ofiste çalışıyorduk. önce gidip bir adet roll-on aldım. sonra iş yerine o gün bilerek kendi roll-onumu ve ekstrayı getirdim. gün biraz ilerleyince 'ay havalarda çok sıcak oluyor insan terliyor istemeden. dikkat etmek lazım ben bir koltuk şeysini tazeleyim tekrar süreyim' dedim. o arkadaş da haklısın evet dedi bende 'aaa bunu fazladan almıştım ofise koyarım diye.yanında yoksa kullanabilirsin' dedim ve verdim kendisine.

o da hep dikkat etti ondan sonra.

bir de sheraton'da çalışırken bir gün soyunma odasında dolaplarımızı bir açtık ki tüm dolaplara kırmızı kurdelelerle deodorant koymuşlardı. güzel bir düşünceydi herkesi zan altında bırakmak :)

-siz de kesif bir ter kokusu alıyor musunuz?

eski ev arkadaşıma uyguladığım bir taktiktir. şöyle ki, duştan sonra deodorantımı devamlı onun göreceği şekilde sıkmaya başlamıştım. önce algısına oynadım. sonrasında da "yaa bi deodorant keşfettim inanılmaz, kampanyadaydı iki tane aldım sen de denemek ister misin?" diyerek olayı hiç büyütmeden odasına koymuştum. ama keşke kalbini kırsaymışım bir kere bile kullanmadı. sonrasında da evleri ayırdım. evleri ayırmamın temel 3 sebebinin arasında da bu vardı.

kim bilir şu an kimler bu başlığı okuyarak ona ter koktuğunu söylemenin yolları arıyordur. hiç uğraşmayın ya direkt söyleyin ya da öldürün ne bileyim.

kendinizi koklamaya başlayın, karşıdakinin duyduğundan emin olarak -ter mi kokuyorum ne? diye sorun kendi kendinize. bir süre sonra o da işkillenip kendini koklayacaktır.

yolda biraz hızlı yürünür, mekana oturunca;

b : çok hızlı yürüdük, terledik baya. benden ter kokusu geliyor mu?

o : hayır, benden?

b : çok hafif. ben de ondan sordum zaten ama sıkıntı yok terin soğuyunca geçer.

aslında yola çıkmadan önce kokuyordu, en azından hızlı yürüyünce kokuyorum demek ki falan diye düşünür de dikkat eder dedim. (bana kalsa söyleyip insanları kırmaya gerek yok ama yine başka biri rencide eder de mahcup olurlar diye uyarmakta fayda var.)