Karga Sesi Yüzünden Mahkemelik Olan Bir Ekşi Sözlük Yazarının Güldüren Hikayesi

Kargalar yüzünden komşularıyla mahkemelik olan Ekşi Sözlük yazarının gülümseten öyküsü.
Karga Sesi Yüzünden Mahkemelik Olan Bir Ekşi Sözlük Yazarının Güldüren Hikayesi

günlerden bir gün balkonda çekirdek çitliyorum, karşımdaki ağaçtan bir karga balkona geldi, bir kendime çitliyorum bir ona veriyorum… hay elim ayağım s*kileydi de vermeseydim. her sabah kabus gibi cama gelip haraç istiyor. mebus gibi çöktü tepeme. uyanmazsam gak gak diye ötüyor, cama gaga atıyor. vermezsem balkona, çamaşırlara falan sıçıyor; balkondaki eşyaları dağıtıyor… acıdık, çekirdek verdik; hayatı zindan etti g*t oğlanı.

bir sabah inat ettim, çıkmadım cama. uyandım yine de çıkmadım. kahve içiyorum, kahvaltı hazırlıyorum… kahvaltımı yaptım, balkona çıktım, çay doldurdum ve bu g*t oğlanını umursamayıp çay sigara yapmaya başladım. kulağımın dibinde gak gak öterken kulaklık taktım, hiç oralı olmadım. kuyruğunu s*ktiğim, birden saldırmaya başlamasın mı? hayvan bildiğin saldırıyor amk. kafama gaga atıyor, uçuyor, çarpıyor; balkondan düşüyordum az daha, koşa koşa içeri girdim. korkudan balkona çıkamadım 2 gün. inadını s*ktiğimin hayvanı gitmedi. el mahkum, verdim çekirdek. bildiğin köle gibi hayvana çekirdek çitleyip veriyorum.

bildiğin haraç kesiyor hayvan benden. bir ara zehirlesem mi diye düşündüm, vicdanım el vermedi. bir süre sonra bu mal bize çekirdek çitliyor diye 2-3 karga daha geldi. artık her sabah balkonda serenat yapıyorlar. aynı anda gaklamıyorlar; önce biri, sonra biri, sonra öteki… bu sayede aradaki gak sesindeki saniyelik kesilme meydana gelmiyor. bildiğin loopa alınmış gak sesi gibi amk.

bir ara komşu geldi şikayete, kargalarınız çok ötüyor dedi. “kardeşim, ben deli miyim evde 3 tane karga besleyim ya? hayvan gelip ötüyor” dedim, bir tane avcı kuş alıp kafese balkona koy dedi. adamın çözüm yöntemine bak kartal besle diyor amk. yağmurdan kaçarken doluya tutulacağız. yakında mahalleden kovacaklar, mahalleli kargalara taş falan atıyor.

en son balkonda a melody of tears çalmaya çalışıyorlardı o iğrenç sesleriyle. zabıta geldi, “evde kedi besliyormuşsunuz, şikayet var” dedi, “benim kedim yok” dedim evi gezip kedi aradı adam. *mın evlatları karga besliyor diyememiş, kedi besliyor demiş belki bir umut tutar diye.

işin içinden çıkamıyorum, balkonu yıktırmayı denedim yönetici karşı çıktı bina ekseni bozulur gibisinden bir şey dedi. yandan komşu bağırıyor “pizza kulesi de yan yatıyo yıkılmıyo, bence yıkın balkonu” diye. hay dilini astarını s*keyim, pizza değil, pisa kulesi o diyemedim.

kimse çözüm bulamayınca komşular balkondan hoparlör ile kedi sesi vermeye başladı. fırsattan istifade intikam alırcasına taş attım. “sessiz olun uyuyoruz” diye de bağırdım. “sus lan s*k sıyıran” dedi; tam atar koyacaktım öteki komşulardan da destek alınca g*tüm yemedi linç ederler diye. ayrıca yaratıcılığına da saygı duydum. s*k sıyıran ne lan?

aklıma bir fikir geldi, karşı balkona attım çekirdekleri, karga sayısı arttı; artmakla kalmadı adamla mahkemelik oldum amk. bu gidişle mahalleden komple gideceğiz.