Kediler ve Erkeklerin Ortak Noktalarına Dair Eğlenceli Bir Kıyaslama

Kedilerin ilginç hayvanlar olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Yaptıkları her şey keyiflerine göre olan bu hayvanlar, genel olarak düz mantık yaşamayı hayat felsefesi haline getirmiş erkeklerle kıyaslanınca neler olur? Sözlük yazarı "dreamfactory" anlatmış.
Kediler ve Erkeklerin Ortak Noktalarına Dair Eğlenceli Bir Kıyaslama
iStock.com


seks

erkekle yapabilirsin, yaptıktan sonra da erkek seni seviyorsa sarılıp uyursun. kediyle sadece sarılıp uyursun, bundan sonsuz mutluluk duyarsın. 

her ikisiyle de aynı yatakta uyursun, erkek horlar ama ayağını ısırımaz, kedi genelde horlamaz ama sabaha karşı ayak parmaklarını ısırır.

sohbet

erkekle aynı dili konuşursun ama seni dinliyormuş gibi yapar, kendi kendine konuşur durursun, kedi cevap verir, soru sorar, sinek ve güvercin maceralarını anlatır ama dilini anlamazsın.


ev işi

erkek genelde yardım etmez, sen hasta olduğunda bazen yardım eder. kedi de genelde yardım etmez, sen hasta olduğunda ortalığın iyice hamına koyar.

tüy dökme

her ikisi de eşit oranda tüy döker.

diş macunu

erkek ortadan sıkar, ulaşabilirse kedi komple sıkar, yer gök macun olur.

eve ekmek getirme

erkek genelde eve ekmek getir, ailesini geçindirir. kedi geçindirmez, bazen balkondan güvercin, evin dehlizlerinden böcek yakalar önüne koyar, "al yi" der.

yemek yapma

erkek isterse güzel yemek yapar, kedi yemek yapmadığı gibi malzemeye de yara verir. buzu çözülsün diye tezgaha koyduğun kıyma gizemli bir şekilde yok olabilir.

öpüşme

ikisiyle de öpüşebilirsin, aldığın haz farklıdır.

kişisel temizlik

erkek bazen ter kokabilir, kedi asla ter kokmaz, ama evde kızartma yaptıysan kedin kızartma kokabilir. erkek tırnaklarını kendi keser, kedinin tırnaklarını sen kesersin. erkek banyo yapar, duş alır, banyonun ağzına sıçar her yer ıslanır. kedi banyo yapmaz, yalanır, ama bazen halıya sıçar.

verdikleri mutluluk

ikisini de yirim.