Kurtlar Vadisi 3. Sezonda, Efsane İlk Bölümlerin Kalitesine Yakışmayan Bazı Açık Hatalar

Vadi'nin bazı hataları da yok değildi elbet. 3. sezondan bazı örnekler verelim.
Kurtlar Vadisi 3. Sezonda, Efsane İlk Bölümlerin Kalitesine Yakışmayan Bazı Açık Hatalar

kurtlar vadisi'nde anlam verilemeyen olaylar... üçüncü sezonun başındaki aslan bey'in yeni konumlandırması ve bariz hata olarak kabul edilebilecek bazı değişiklikler bunlardandır.

* kgt'nin 2 numaralı adamı olduğu iddia edilen ama polat alemdar ile arasında dağlar kadar fark olan, başka bir kimlikle kuzey ırak ve güneydoğu'da yıllarca aşiret mensubu veya peşmerge olarak görev alan zülfü yüksel'in, kayıtlara göre ölü olarak vadi içerisine girmesi ve vadi içerisinde gayet elini kolunu sallaya sallaya takılması. esat ve doğu bey'in "2 numaranın araştırılması" meselesinde de hiç dikkat çekmemesi de cabası.

* aslan bey'in karahanlı ile sezon finalinde otelde yaptığı görüşmenin bir müddet sonra "karahanlı'nın evine" çevirilmesi ve fotoğrafın bir anda "evinden çıkarken çekilmesi"ne evrilmesi saçmalığı.

ekleme: ekşi sözlük'ten evinde görüştüler diye mesaj atanlar oldu bunun üstüne. arkadaşlar burası otelde geçen bir sahne.


bu sahnede de anlaşılacağı üzere olay bir anda evine dönüyor:


bana "kurtlar vadisi'ni doğru izleyin" gibi komik mesajlar atmayın. vadi başlıklarının tepesinde benim yazdıklarım durur. karahanlı'nın evi ormanın ortasında bir yerde, ofisi ise deniz hatta boğaz manzaralı.

* aslan bey'in defterinde polat alemdar'a "karahanlı'ya bir efe lazımdı, biz de seni o efe yaptık" cümlesi ile "sen karahanlı'nın oğlu değilsin ama öyle davranmalısın" şeklinde yalan direktifi. polat'ın zaten karahanlı'nın oğlu olabildiğine dair hiçbir şüphesi yokken, böyle bir uydurmaya ne gerek vardı?

* "ulan aslan değil çakal bu esat" sahnesi de tam zirvedir. "karahanlı o zaman bizim adamımızdı. karahanlı'yı devlete düşman etmiş" cümlesi ile aslan bey'in böyle bir düşmanlık yaratıp, olayın bu şekilde çözümlenmesi tam saçmalıktı. (bu kısmı karahanlı'nın ölümüne yakın toparlamak istedilerse de boşluk kalmış haldedir)

* bir de en son olarak, anlam verememek değil ama boşlukta kalmış bir sahnedir, polat alemdar tuncay kantarcı'nın hayatını kurtardıktan sonra sabahın erken saatinde tuncay bey, kılıç'ı arar. kılıç bu sırada gazeteleri karıştırırken, gazetede ali candan'ın resmini görür. dikkatle bakar ama sahne kesilir.


neden böyle bir gerilim yaptılar, hala çözebilmiş değilim. biraz benzetse, biraz haberi araştırsa neyse...