Londra'yı Gözünüzde Daha Keyifli Bir Hale Getirecek Olan Güzel Instagram Hesapları

Londra'da yaşayın veya yaşamayın fark etmez, bu hesaplar şehri gözünüzde daha anlamlı kılmaya yetiyor.
Londra'yı Gözünüzde Daha Keyifli Bir Hale Getirecek Olan Güzel Instagram Hesapları
iStock

londra hakkında takip ettiğim birkaç instagram hesabı ve uygulama var. londra keyifli şehir, bu keyfi daha da yukarı çıkartmak için faydalı oluyorlar.

sparrowinlondon: genelde londra'dan çok güzel fotoğraflar paylaşıyor. en güzel yanı fotoğrafların konumlarını da paylaşması. onun gözünden londra'yı gezmek hoş bir his. konumları paylaştığı için beğenilen yerleri siz de gidip görebilirsiniz.

livinglondonhistory: herhalde londra'yla ilgili en beğendiğim hesap olabilir. en sevdiğim özelliği genelde kıyıda köşede kalmış yerlerle ilgilenmesi. yeri geldiğinde bir cadde isminin nereden geldiği, yerine göre eski bir palyaçonun ilginç mezarı hakkında bilgiler veriyor. tur filan da yapıyor, bir gün katılmak istiyorum.

todaytix: tiyatro ve müzikaller için ucuza bilet bulma uygulaması. özellikle aynı günkü etkinliklerde bazen bayağı ucuza bilet bulunabiliyor, ara sıra çekilişlerle daha da uyguna bilet veriyorlar.

candlelight.concerts: mum ışığında oldukça romantik konserler veriyorlar, bu da instagram sayfası.

londonpubexplorer: isminden belli, londra'daki pubları paylaşıyorlar. genelde londra'daki pubların hepsi belirli bir standardın üstünde, bu da birini seçmeyi zorlaştırıyor. bu hesap sayesinde hangisine gidelim sorusu birazcık azalıyor. reklam yapmıyorlar genelde, bu çok hoşuma gidiyor.

londoncoffeeshops: brunch ve afternoon tea noktalarını paylaşan hesaplardan bir tanesi, gitmesek de görmesek de güzele benziyorlar. (not: benim gözümde afternoon tea soygundur, gitmeye gerek yok)

timeoutlondon: takip etmeyen az kişi vardır herhalde, londra'da olan bitenleri derliyorlar. en kötü kısmı biraz "tasty" tarzında olması, çok reklam kokan hareketler.

songkick: herhalde benimle birebir tanışıp da bu uygulamayı duymayan yoktur. uygulaması isterseniz spotify hesabınızla eşleşip sevdiğiniz gruplar/müzisyenler şehrinize geldiğinde bildirim yolluyor. para geldi bildirimlerinden sonra en sevdiğim bildirimler bu uygulamadan gelenler.

citymapper: yine bilmeyen pek yoktur, otobüs/metro saatlerini daha doğru gösteriyor. en güzel yanıysa yolculuğun fiyatının da yazması.

american express: bu ne instagram hesabı ne de uygulama, bildiğimiz kart türü. pek çok konserde biletlerin amex'lilere ön satışa çıktığını gördüm. iron maiden bileti alacaktım mesela birkaç hafta önce, amex'liler saha içini tüketmiş on satışta, alamadım. sonra gidip direkt amex kart aldım, sadece konser bileti almak için bile kullanmak mantıklı. iş yeriniz de amex kart veriyorsa bunları bağlayıp puanları ortak havuzda biriktirebilirsiniz.

londonsocialclub: bu da aslında bu reddit sub'ı. hadi şunu yapalım hadi bunu yapalım tarzında bir yer. bir iki kez katıldım etkinliklerine, katılanlar çok çeşitli yerlerden. meta'da manager olan da geliyor mcdonalds'ta burger çeviren de.