Lucid Dreaming Olayını Bilinçli Şekilde Yaşamak İçin Kullanılan Büyülü Madde: Galantamin

Rüyadayken rüyada olduğunu fark etme ve olayları kontrol edebilme anlamına gelen lucid dreaming, bilinçli bir şekilde de yapılabilen bir şeymiş meğerse.
Lucid Dreaming Olayını Bilinçli Şekilde Yaşamak İçin Kullanılan Büyülü Madde: Galantamin
iStock

galantamin, asıl kullanım amacı alzheimer tedavisi olan enteresan bir maddedir. alzheimer vücuttaki asetilkolin denilen maddenin azalması sebebi ile olur. galantamin'in amacı da zaten asetilkolin miktarını arttırmaktır.

lakin bu asetilkolin, rem uykusunun başlamasında ve devam ettirilmesinde önemli rol oynar. rem uykusu kabaca rüya gördüğümüz uyku evresi olduğu için, vücutta artan asetilkolin miktarı; daha çabuk, daha uzun, daha hatırlanabilir ve daha canlı rüyalar görmek anlamına gelir.

bu sebepten galantamin "rüya sırasında rüya gördüğünün bilincide olmak" (lucid dream) amacı ile de kullanılır. eğer iyi besleniyorsanız , haftada dört veya daha fazla rüya görüyorsanız ve hayatınızda bir kere bile olsun rüya sırasında rüya gördüğünüzün bilincinde olmayı becermişseniz; bi hafta boyunca , her gün uykudan bir saat önce 8mg galantamin kullanımı ile bu tecrübeyi tekrar yaşamak işten bile değildir. eğer yukardaki şartlar sizin için geçerli değilse , galantamin'in yanında "300mg" kadar choline almanız asetilkolin üretimini ciddi anlamda arttırıcak ve şansınızı yükseltecektir.


choline yumurta sarısı, tavuk özellikle tavuk ciğeri ve hindide bulunur. ama içinde choline bulunan bi hap almak daha pratik olacaktır. hemen hemen bütün kompleks b vitamini haplarında veya "once a day" multivitaminlerde bulunur. prospektüse bakıp içinde 200-400 mg arası choline bulunduran bi hap seçmek yeterli olacaktır.

galantamin her ne kadar tamamen doğal, bizim topraklarımızda da yetişen kafkas kardeleni çiçeğinden (galanthus, snowdrop) temin edilen zararsız bi madde olsa da, doz aşımında veya oyuncak edip bokunu çıkarma durumunda tehlikeli olabilir. sağlık açısından mide bulantısı dışında çok bi yan etkisi yoktur ama unutulmamalıdır ki kafa ayarını fazla kurcalamak her daim tehlikelidir.

astral seyahatin ilk basamağı lucid dream olduğu için, galantamin "astral seyahat hapı" diye de adlandırılır. ama asıl misyonu "lucid dream"dir.

Bu içerik de ilginizi çekebilir