Macera ve Geziye İlgi Duyanlara Bir Nevi Hazine Avcılığı Niteliğinde Oyun: Geocaching

Telefon veya GPS özellikli cihazlar kullanarak dünyanın herhangi bir yerinde yapılan, "Cache" adında kutuları saklama veya bulma oyunu. Oyuncular, GPS koordinatları belli noktalarda gizli kutuyu bularak içindeki eşyaları da değiş tokuş yapabiliyorlar.
Macera ve Geziye İlgi Duyanlara Bir Nevi Hazine Avcılığı Niteliğinde Oyun: Geocaching

ilk duyduğumda "oha", kendime geldiğimde "yuh be" dediğim manyak atraksiyon, hi-tech sosyal çılgınlık. efendim bu* gps cihazları kullanılarak oynanan 21. yüzyılın define avı oyunmuş. nasıl oluyor* derseniz, birileri * bir yere bir geocache* bırakıyor ve o noktanın koordinatlarını* internette geocachecıların takıldığı mesaj gruplarında ilan ediyor (ayrıca sırf bu iş için yazılmış yazılımlar var sizin bölgenize bir geocache bırakıldığında otomatik olarak uyarıyor sizi) , siz de bu sandığı gidip buluyorsunuz*


sandığın içinde her şey olabilir, siz de içine birşey koymak şartıyla içindeki şeyi alabilirsiniz. ayrıca her sandıkta mutlaka bir not defteri bulunduruluyor, siz bu defteri "şu gün şu saat geldim, defineyi buldum, bıraktığınız bjork kasedini aldım yerine biraz sekerleme bir de kola kapaa bıraktım, yalarım" tarzı dolduruyorsunuz. 70 lerdeki citizen band çılgınlığına benzer bişey. her türlü sosyal paylaşıma açık, macera ve gezi olayını sevenlere yönelik hoş bir olay.

ben tam anlatamadım en iyisi siz gidin bi bakın:
http://www.geocaching.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/geocaching