Margot Robbie'nin Önümüzdeki 1-2 Yıl İçinde Oscar Alması Neden Yüksek İhtimal Dahilinde?

Avustralyalı aktrisin rol aldığı filmler ve yönetmenleri düşünülünce yıllardır beklediği Oscar'a çok yakın olduğunu söyleyebiliriz.
Margot Robbie'nin Önümüzdeki 1-2 Yıl İçinde Oscar Alması Neden Yüksek İhtimal Dahilinde?

güzeller güzeli avustralyalı aktris margot robbie'nin 1-2 yıl içerisinde oscar ödülünün sahibi olacağını düşünüyorum.

2022 ve 2023 yılında çıkacak filmleri

damien chazelle yönetmenliğinde babylon (2022)

david o. russell yönetmenliğinde amsterdam (2022)

greta gerwig'in yönettiği barbie (2023)

• ve wes anderson'un yönettiği asteroid city

çıkacak filmlerin yönetmenlerine bakınca bir ortak nokta gözüme çarpıyor

bu yönetmenler, oyuncularının performansını artıran yönetmenler ve akademi ödülü konusunda geçmişleri başarılı. wes anderson dışındaki isimlerin filmlerine, genelde en kötü ihtimalle en iyi oyuncu veya en iyi yardımcı oyuncu oscar ödülü adaylığı veriliyor.

- damien chazelle; la la land filmiyle emma stone'a en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandırırken ryan gosling'e de en iyi erkek oyuncu ödülü adaylığı kazandırmıştı. ayrıca whiplash filmiyle de j.k. simmons'ı en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü sahibi yapmıştı.

JK Simmons

- alışık olduğumuz gibi yıldızlar topluluğu olan bir david o. russell filmi amsterdam ile bu yıl karşımıza çıkacak margot robbie. david o. russell, oscar kazanmak için her oyuncunun çalışmak isteyeceği bir yönetmen desem yanılmam herhalde.


the fighter filmiyle christian bale'e en iyi erkek oyuncu ödülü ve melissa leo'ya da en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü kazandırmıştı. aynı film, amy adams’a en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü adaylığı getirmişti.

silver linings playbook filmiyle ise jennifer lawrence'ı en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi yapmıştı. aynı filmde bradley cooper, robert de niro da ödüllere aday gösterilmişti.


american hustle filmiyle christian bale ile amy adams en iyi oyuncu ödülü adaylığı ve jennifer lawrence ile bradley cooper da en iyi yardımcı oyuncu ödülü adaylığı almışlardı.

joy filmiyle bile jennifer lawrence en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterilmişti.

- greta gerwig imzalı 2023'ün en çok beklenen filmlerinden biri olan barbie'nin başrolünde yer alıyor margot robbie ve greta gerwig ile şöyle bir istatistik var; son iki filminde (lady bird ve little women) de başrol oyuncusu en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterildi. dolayısıyla margot'ın da bu filmle adaylık alması şaşırtıcı olmaz.


daha önce i, tonya ile en iyi oyuncu ödülü ve bombshell ile en iyi yardımcı oyuncu oscar ödülüne aday olan margot robbie bu açıdan ödüle hiç olmadığı kadar yakın olacak önümüzdeki yıllarda. hatta dediğim gibi en az bir tane oscar heykelciği ile döner evine. babylon ve amsterdam için heyecanlıyım, umarım güzel olurlar.