Marihuana Balı Elde Edebilmek İçin Arıları Eğiten Adam: Nicolas Trainerbees

Esrarın tıbbi olarak da kullanılması savunucularından olan Nicolas Trainerbees aslında bir çilingir. Ancak uzun yıllardır da arıcılıkla ilgileniyor. Nicolas, bu bitkinin reçinesinin de kendisi kadar sağlıklı olacağını düşündüğünden böyle bir işe girişmiş. Arı eğitmek!
Marihuana Balı Elde Edebilmek İçin Arıları Eğiten Adam: Nicolas Trainerbees
Nicolas Trainerbees - Kaynak: dinafem.org

marihuana'nın balını elde edebilmek adına arıları eğitmeye başlayan bir fransız. asıl mesleği çilingir ama yıllardır da arıcılıkla ilgileniyor. adam çok acayip. amacının da genel olarak esrarın yasallaşması olduğunu söylüyor.

Kaynak: alternet.org

trainerbees, esrarın olduğu gibi esrardan elde edilen reçinenin de aynı şekilde sağlıklı olacağını düşünerek bu işe başlamış. ürettiği ballara da 'cannahoney' ismini takmış. çocukluğundan beri doğaya olan ilgisi çok fazla olduğundan en son arı eğitmeye kadar gitmiş.

Kaynak: dinafem.org

ortaya çıkan balın ise tadının taze bitkiyi andıran lezzetli bir tat olduğunu söylüyor. bu balın kanser hastalarına iyi geleceğini, arıların da bu işlemde herhangi bir zarar görmediğini açıklamış. şimdilik 30 kovanla devam eden trainerbees eğer yasaların da paranın da onu destekleyebildiği bir yer bulursa yardırır gider gibi.

kaynak

facebook profili