Matrix’in Neo’su Keanu Reeves’in Kameralara Yansıyan Mütevazı Yaşamı

Ünlülerin halk arasına karıştığı çok görülmediğinden Keanu Reeves’in mütevazı yaşamı çok dikkat çekici. Metroya biniyor, parkta tek başına öğle yemeği yiyor, sokak köpekleriyle oynuyor. 350 milyon dolarlık serveti var ama halkın içinde vakit geçiriyor.
Matrix’in Neo’su Keanu Reeves’in Kameralara Yansıyan Mütevazı Yaşamı

metro kullanır
parkta tek başına oturup öğlen yemeği yer
mütevazi bir flat'te yaşar.
aracıyla yolda kalan insanlara yardım eder vs.

tasavvuf ve uzakdoğu öğretileriyle içli dışlı olduğunu düşünüyorum. ününe, servetine ve yakışıklılığına rağmen paraya pula metelik vermemesi, mütevazi bir hayat tarzı benimsemesi az iş değil açıkcası.

the matrix'den aldığı ücretle kamera arkası ekibe bir kamyon harley davidson ısmarlamıştı mesela, hiç unutmam. buna rağmen eski model bir motosiklete biniyor. gösteriş budalası ve ne oldum delisi insanlara ders niteliğinde bir hayat.

edit : the matrix reloaded için aldığı 70 milyon doların 50 milyonunu da filmin görsel efekt ve makyaj departmanında çalışan insanlara bağışlamış ayrıca. üzerine de şöyle buyurmuş:

“money is the last thing i think about. i could live on what i have already made for the next few centuries.”

"para umrumda olan son şey. şu ana kadar kazandıklarımla bile bir kaç yüzyıl boyunca yaşayabilirim."

celebritynetworth.com'a göre 350 milyon dolar serveti var.

edit2 : şu bağış olayı tam olarak doğru değilmiş. kendisinin yaptığı şey, görsel efekt ve diğer departmanların projede kalabilmeleri için alacağının bir kısmını prodüksiyona katmasıymış. doğrudan bir para dağıtma olayı olmamış yani.

bugün bütün mesaimi keanu'nun ne kadar mükemmel bir insan olduğunun ıspatına harcadım sevgili arkadaşlar. ama sizin de gördüğünüz gibi, şehir efsanelerini ayıkladığımızda bile adamın cömertliğinden bir şey eksiltemiyoruz.

sevgiler.

metro'daki hareketi şuradan izlenebilir: