Matthew Perry'nin İntihar Etmiş Olabileceğini Düşündüren Instagram Paylaşımları

28 Ekim günü evinde hayatını kaybeden ünlü aktör Matthew Perry'nin son Instagram paylaşımları, ''acaba intihar mı etti?'' sorusunu sorduruyor.
Matthew Perry'nin İntihar Etmiş Olabileceğini Düşündüren Instagram Paylaşımları

matthew perry'nin son paylaşımlarını biraz inceleyince intihar ihtimali güçlü duruyor.

hiç paylaşım yapmadığı hesabından bu hafta bir anda birçok tuhaf paylaşım yapıyor. temaları da "batman". kitabının son chapter'ının (bölüm) adı da batman. "bu da benim son chapter'ım" vurgusu olabilir. bu chapter'da öğrendiğim kadarıyla ne kadar yalnız ve mutsuz olduğunu anlatıyormuş.

son postu öldüğü jakuzinin içinde, gece ay ışığında:


birden fazla postunda "size anlatmaya çalıştığım şeyi anlıyor musunuz?" diye soruyor:


masaya cranberry koyduğu bir videosu var, "bugün bunu yedim" diye, onların solisti de 2018 yılında bir küvetin içinde, büyük ihtimalle uyuşturucu etkisi altında boğularak ölmüş:


"batman plays pickleball" diye bir paylaşımı var. öldüğü gün de pickleball oynuyor, eve dönünce asistanını dışarı gönderiyor ve asistanı döndüğünde matthew ölü bulunuyor.


yine o postun altında "rahat uyuyun, ben yüksek bir binanın tepesindeyim" yazmış, batman yüksek binalardan atlar/yüksek binalar intiharla ilişiklendirilir vurgusu olabilir.

benzer şekilde jakuzisinin üstüne batman sembolü yansıttığı bir postu var:


2 gün sonra kitabının çıkışının da 1. yılıydı.

aynı zamanda öldüğü gün dolunay vardı, dolunay da batman'le net bir şekilde ilişiklendirilen bir şeydir. batman çizgi romanlarda gökten süzülürken hep dolunayın üzerinde belirir silüeti. 


sondan 1 önceki postunda da dolunaya birkaç gün varken bulutlar içerisindeki ayı çekip "size söylemeye çalıştığım şeyi anlıyor musunuz? ben mattman'im" yazmış.


işin ürpertici taraflarından biri ise instagram'daki yorumlar. postlar atıldığı tarihlerde yorum atan insanların bir kısmı intihar vurgusu olduğunu anlamış.

örneğin bir yorum 6 gün önce şunu söylemiş: "başka kitabı okuyup riskli bağlantıyı gören var mı?"

birçok insan onun için çok endişelendiklerini yazmış. yardım göndermeyi teklif edenler olmuş.

bir kişi "river bizi çok erken bıraktı, senin bırakman gerekmiyor. senin ölümün insanları şaşırtmayabilir ama çok üzer" demiş. böyle sanırım yüzlerce yorum var olaydan önce yazılan.

tabii şunu özellikle vurgulamak istiyorum, söylediğim her şey koşullara bağlı olarak gelişen, ikinci dereceden olaylar. amerikalıların terimiyle "circumstantial".

yani bir bok kanıtlamaz. bir araya gelmiş tesadüfler olabilir. biz de bir yerden sonra algıda seçicilik yapıp görmeye odaklandığımız şeyi görüyor olabiliriz.

yine vurgulayayım ki kendi tespit ettiğim pek bir şey yok, sağda solda gördüklerimi derledim.

bir yandan çok buruğum, friends'i belki 10 kere izlemişimdir. chandler karakterini de çok severdim. öte yandan dünyada masum çocuklar hayatını kaybediyor ve sahip olduklarının kıymetini bilmeyip ömrünü bağımlılıklara köle eden bir insana üzülmeyi doğru bulmuyorum. fakat sınanmadığım derdi bilemem, o yüzden mümkün mertebe yargılamak da istemiyorum. huzur içinde yatsın.