Meghan Markle'ın Kraliyet Hakkında Amerika Basınına Anlattığı Acayip Şeyler

Meghan Markle ve Prens Harry, Amerikalı TV sunucusu Oprah Winfrey'e, İngiliz Kraliyet Ailesi hakkında içlerini döktükleri zehir zemberek bir söyleşi verdiler. İşte bu söyleşinin kısa bir özeti.
Meghan Markle'ın Kraliyet Hakkında Amerika Basınına Anlattığı Acayip Şeyler

oprah ile söyleşisini izliyorum şu anda meghan markel'ın. kadın çok iyi konuşuyor. bariz bir yeteneği var. suit'teki rolünün laflarını kendi yazsa kafamızda bu kadar salak bir meghan imajı olmazdı herhalde. söyleşide söylediklerinin özetini geçeyim:

- düğünden üç gün önce evlenmişler. tek başlarına.

- bu, kate'i değil; kate bunu ağlatmış zamanında. (bu olay nedir bilmiyorum ama kimse düzeltmeyince sinirlenmiş.)


- bebeğine prens ünvanı vermemişler. koruması olmayacakmış. ve bunların hepsinin nedeninin siyahi olmasına bağlıyor. bebek doğmadan önce ne kadar siyah olacak acaba diye endişeleniyormuş aile.

- intihara meyletmiş ama yardım alamamış. akıl sağlığı kısımları bayağı sertti. etrafında böyle sorunlar yaşayan tanıdığı olanları çok etkiler anlattıkları.

- kanada'da resmi görevle devam etmeye çalışırken korumalar bir anda çekilmiş. covid yüzünden kanada'da korumasız bir şekilde kalmak üzerelerken. los angles'ta zengin bir arkadaşları korumalı bir evinde kalmaları için davet etmiş. burası tam bir kraliyet sürgün hayatı gibi bir hikaye.


- bu olaylardan sonra bunlar şirket kurup tüm kraliyet görevlerinden istifa etmişler

- harry, aileden hiç destek almadığımız için ayrıldık diyor. kendimi ve eşimi korumak için bir şey yapmam gerekiyordu diyor. tarih tekerrür edecekti diyor. babasının adam olup yapamadığını oğlu çatır çatır yapmış. charles da ne b*ktan bir adamsa oğlunun telefonlarına bile çıkmamış.

- harry, kraliyet ile tabloid basını arasındaki gizli ilişkiden bahsediyor.

-the crown dizisi bu arada ne kadar doğru resmetmiş aileyi.-


- harry, bu ailedeki herkes sistemin içinde hapis diyor. bu durumun meghan'la tanışına kadar farkında değildim diyor. ırkçılık çok canını sıkmış.

- harry, annesinin kendisi için bıraktığı parayla yaşamaya başlamış 2020'nin ilk çeyreğinden beri.

- aileden biraz destek görseydik ayrılmazdık dediler.

güzel söyleşiydi. oprah falan abd medyası; ingiliz tabloid basınını çerez niyetine yer. arkasına abd'yi alan bu çift, kraliyet ailesinin her hareketine on katı cevap verir. o yüzden bundan sonra kraliyetin tabloid basınına skandal bir haber sızdıralım tarzı b*ktan stratejinin ellerinde patlayacağını fark etmiş olmaları lazım.