Modern Klasik "Her" Filminden Aşka ve İlişkilere Dair Harikulade Diyaloglar

Her, günümüzdeki aşk ve ikili ilişkileri çok sağlam anlatmasının da etkisiyle kısa sürede modern bir klasik kabul edildi. Filmin akılda kalıcı diyaloglarından vurucu örnekleri Sözlük yazarı "suret035" derlemiş.
Modern Klasik "Her" Filminden Aşka ve İlişkilere Dair Harikulade Diyaloglar


muhteşem replikler barındıran bir film her.

-herkesin belirli bir miktar enerjisi vardır. yapmak zorunda oldugun şeyle, sevdiğin şeyleri yapmayı ayırmak, hangisinin öncelikli oldugunu bulman çok önemli.


-bazen insanları izliyorum ve onları hissetmeye çalışıyorum yanımdan geçip giden herhangi birinin ötesinde. ne denli aşık olduklarını hayal ediyorum. kalplerinin ne kadar çok kırılmış olabileceğini.


- evli olmak nasıl bir şeydi?
+ zor olduğu kesin. ama hayatını biriyle paylaşmak çok güzel bir duygu.


-geçmiş, kendimize anlatıp durduğumuz hikayelerden ibaret.


-yanında olup dünyayı senin gözlerinden görebildiğim için çok şanslıyım.


-bu ofiste bir kadın tanıyorum. kendisi bir işletim sistemiyle çıkıyor ve daha da tuhafı işletim sistemi kendisinin bile değil. başka birisinin işletim sistemini baştan çıkarmış.


- yoksa ona (işletim sistemine) aşık mı oluyorsun?
+ bu beni bir kaçık mı yapar?
- hayır… hayır, bence bu... bence aşık olan herkes biraz kaçıktır zaten. yapılacak en çılgınca şeylerden biri bu. deliliğin toplumca kabul gören şekli gibi.


- nasıl birisi peki?
+ adı samantha. çok karmaşık ve ilginç birisi.
- bir dakika! affedersin. bilgisayarınla mı çıkıyorsun?
+ o sadece bir bilgisayar değil. kişiliği var.
- sadece istediğim şeyleri yapmaktan ibaret değil.
+ öyle bir şey demedim. sadece gerçek hisleri kaldıramamana üzüldüm.


- bir de ufak bir piyano parçası besteledim.
+ sahi mi? dinleyebilir miyim? ne hakkında?
- düşündüm de, beraber hiç fotoğrafımız yok. bu şarkı bizim fotoğrafımız olabilir. beraber anlarımızı yakalayabildiğimiz.


-ilginç olan ne biliyor musunuz? vücudum olmadığı için başlarda çok endişe ediyordum. ama artık bunu seviyorum. vücudum olsa herhalde buna katlanamazdım. yani sınırlarım yok, her an her yerde olabilirim. zaman ve mekan kavramlarıyla kısıtlanmak zorunda değilim. sonuçta ölüp gidecek bir vücudum yok neyse ki.


- ama kalp içini doldurabileceğin bir kutu değildir. sevdikçe büyümeye devam eder. ben senin gibi değilim. ama bu seni daha az seveceğim anlamına değil aksine daha çok sevdiğim anlamına geliyor.
+ bu çok saçma. ya benimsindir, ya da değilsindir.


--- spoiler ---

windows 98'in sadakati hiç birinde yok; ondan sonra çıkanların tekmili birden orospu.

--- spoiler ---


sonuç ve fayda: biriyle birlikte olma kriterlerini belirlerken, konuşabildiğin ve konuşabilmekten keyif aldığın birisi olmasını en öne al.