Müge Anlı'daki Ümitcan Uygun - Aleyna Çakır Olayının Anlaşılır Bir Özeti

Tüm Türkiye şu sıralar Müge Anlı ile Tatlı Sert programına da yansıyan Aleyna Çakır - Ümitcan Uygun olayını konuşuyor. Olaya biraz geç kalan, henüz meseleyi anlayamayanlar için güzel bir özet.
Müge Anlı'daki Ümitcan Uygun - Aleyna Çakır Olayının Anlaşılır Bir Özeti

gerçek adı sema esen, takma adı aleyna çakır (21), ümitcan uygun'la sevgili. 

ümitcan, aleyna'ya sürekli şiddet uyguluyor, onu bayıltına kadar dövüp instagram'da canlı yayın açıyor. küfürbaz. aleyna, pavyon gibi yerlerde çalışıyor ya da çalıştırılıyor. aleyna'nin zarflarını alıyor bu ümitcan. yediğini içtiğini aleyna'ya imza attırıp ödetiyor. hatta abisi, aleyna'ya para gönderiyormuş, onu bile alıyormuş elinden. aleyna'yı tefeciye 100-150 bin kadar da borçlandırmış. ailesi, aleyna bu hayata başlamadan aleyna için çabalamış.


memleket değiştirmişler, esas memleketleri kırşehir'e gitmişler belki havası iyi gelir diye ama yok; aleyna yine ankara'ya dönmüş. hatta ailesinden şikayetçi olmuş beni zorla götürdüler diye. bir de ümitcan'in türkiye'de yasak olan silahlarla fotoğrafı varmış sosyal medyada. bu da bir suç diyerek girişi tamamlamış olalım.

4 haziran 2020 tarihinde aleyna, kendini evinde bornozun ipi ila asmış şekilde ölü bulunuyor. olay intihar gibi tasarlansa da gerek adli tıp uzmanı şevki bey, gerek arif bey tam tersi düşüncede. zaten aleyna intihar edecek bir kız değilmiş, tüm arkadaşları hemfikir bu konuda.

sonrasında olay müge anlı'ya intikal ediyor. herkes müge anlı'da konuşmaya başlıyor. ümitcan'ınn şiddet uyguladığını ses kaydıyla kanıtlayan komşu var. aleyna'nın annesi ve babası günlerdir ekranda mahvoluyor ama hiçbir şey yapılmıyor adeta. bu ümitcan, arkasında kim varsa dosyada şüpheli olarak bile geçmediği için adli kontrol şartı bile yokmuş. müge anlı, ümitcan'ın kızı dövüp sosyal medyada yaptığı canlı yayın olayı dosyası ve intihar mı cinayet mi olayı dosyası birleştirilmediği için ifadeye çağırılmadığına bizi ikna etmeye çalışıyor ama yok, kendi de bu gerçeğe inanamıyor çünkü ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyor.


bu ümitcan bir instagram hikayesinde de aleyna'yı ben öldürdüm diye yazıyor. hatta aleyna'nın ölümünden sonra gittiği bir mekanda kızlar buna masa açtırmadığı için çıkışta bunları takip edip aleyna'yı ben öldürdüm hepinizi öldürürüm diye tehdit ediyor. adamın hayatı külliyen suç, kanıtlar ve şahitler ortadayken bir ifadeye bile çağırılmıyor. bu şüpheli durum şuna bağlanıyor: bürokratlara da pezevenklik yaptığı iddiasına... 

sonra olay araştırması devam ederken başka bir iddia ortaya atılıyor. ümitcan'ın annesi gülay uygun, yetiştirme yurdunda rehabilite eden bir öğretmen ve bu kadın, iddiaya göre gencecik kızları oğlum sana iş bulacak diye ümitcan'a yönlendiriyor ve onların kötü yola düşmesine sebep oluyor. hatta yurt ana mı ne diyorlarmış sanırım kadına. müge anlı bu olayı ekranda çok göstermedi fakat kendisine videolar geldiğini ve dünkü programında bu konu hakkında soruşturma açıldığı bilgisini verdi. derken dün akşam saatlerinde ümitcan uygun'un annesinin intihar ettiği bilgisi düştü medyaya. utanmadan mikrofon tuttular bu katile. o da süleyman soylu ve bahçeli'ye seslendi,.artık susmayacakmış. ailenin avukatı da müge anlı'nın programına medya maymunu dedi ve intiharın müge anlı yüzünden olduğunu söyledi. sonra gömleğini bile kapatamamış ayyaş baba da müge anlı'yı hedef gösterdi ve aleyna'nın babasının, aleyna'ya tecavüz ettiği iddiasında bulundu. hiçbiri inandırıcı değildi. annesi ve eşini kaybetmiş insan öyle olmaz. 


velhasıl kelam, gerisini bugün müge anlı'nın programında görürüz. mügecim bunlara pabuç bırakma. hepimiz arkanızdayız. ben seni anlamaya başladım. 83 milyon arkandayız. yeter ki pes etme. seviliyorsun.

ekleme: ayrıca ümitcan, aleyna'nın uygunsuz videolarını çekmiş ve ailene gidersen, çalışmazsa yayınlarım demiş. abisi de askeriyede olduğu için çekinmiş kız. evet, burayı atlamışım. aleyna, arkadaşlarına abim ile ümitcan arasında kaldım diyormuş. ümitcan, abisini öldürmekle de tehdit ediyormuş.

ekleme 2: aleyna'nın tırnaklarında deri ve dna var. ümitcan'dan ya da kimseden swap ya da dna alınmamış. bir de intihar eden birinin boyun kemikleri kırık olurmuş. aleyna'nın boyun kemikleri kırık değilmiş. kendini astı denilen yer de kapının kolu dedi arkadaşı selin hanım. bu da intihar için mümkün değilmiş ve arif verimli hocam, kullanılan ipin bir intihara göre kalın olduğunu, intihar edecek kişilerin daha ince bir ip kullandıklarını söyledi. çünkü kalıp ip zor boğarmış ve de mesafenin çok olduğunu söyledi ve o da bu durumun intihar değil, cinayet olduğunu düşünüyor.