Muharrem İnce'nin Son Dönemde Pek de Anlam Verilemeyen Hareketleri

Cumhurbaşkanı adayı İnce, bazı kesimlerin sempatisini kaybetmiş gibi gözüküyor. İşte buna sebep olduğu söylenen bazı güncel davranışları.
Muharrem İnce'nin Son Dönemde Pek de Anlam Verilemeyen Hareketleri

1. ilk önce cumhurbaşkanı adayı olacağım dedi. kimse bir anlam veremedi. bu adam niye böyle oy bölüyor diye herkes birbirine sormaya başladı. ben oy bölmüyorum matematik bu ülkenin en büyük sorunu dedi. ancak seçmen sosyolojisi ve ikinci tur psikolojisinden hiç bahsetmedi. meclis aritmatiğini hesaba katmayan bir matematik hesabı yaptı.

2. fatih altaylı'nın programına katıldı. herkes akp'yi eleştirecek diye beklerken muhalefete kin kustu. ilk turda yüzde 30 ikinci turda yüzde 65 oyum var dedi. sonra da belli mi olur adaylardan biri çekilir de ben ikinci tura kalırım şeklinde seçmenlerle maytap geçen bir açıklama yaptı. fatih altaylı kendisine sandıklara sahip çıkabilir misiniz diye sordu. hayır çıkamayız biz yeni kurulmuş bir partiyiz dedi. yani kendisi ikinci tura kalırsa sandıklarda akp'lilerin olacağını itiraf etmiş oldu.

3. imza toplama süreci başladı. ilk gün herkesin koşa koşa imza vereceğini düşünürken 6 günde ancak 115 bin imza toplayabildi. sonra da istesek 1 günde toplardık ama akp'nin yardım ettiğini söylerlerdi dedi. aynı saatlerde sosyal medyada akp'lilerin koştura koştura imzaya gittiği görüntüler yayınlanıyordu.

4. kılıçdaroğlu kendisine nezaket ziyaretinde bulundu. hoşgeldiniz güle güle diyerek kendisini kovdu.

5. teklif yok dedi. chp kurmaylarının kendisine teklif yaptığı ortaya çıktı. ayrıca fikri sağlar ve hikmet çetin gibi chp'nin önemli isimleri de arabuluculuk yapmıştı. hepsini reddetti. hatta hikmet çetin verdiği röportajda "seçim ikinci tura kalırsa işimizin zorlaşacağını söyledim aldığım cevap bana ne benim meselem değil şeklinde oldu" dedi. muharrem ince ise daha sonra hikmet çetin'i yalanlayarak kendisine mesaj attığını ve gençlerin deyimiyle hikmet çetin'e whatsaap'tan yürüdüğünü söyledi. halbuki gençlerle arasının çok iyi olduğunu söyleyen birisinin yürümek kelimesinin de ne anlama geldiğini bilmesi gerekirdi.

6. bolu'da pazar günü taşıma suyla bir miting yaptı. bin kişi anca toplayabildi. sağa sola dans gösterisi yaptı. ekmeği zor alan millete füzyon füzyon füzyon dedi.

7. bir telefon bir otobüse yenileceksiniz dedi. garajdan lüks arabalar çıktı.

8. 10 nisanı işaret etti. muhalefetin bölüneceğini düşündü. parti sözcüsünün eşinin nerde çalıştığı ortaya çıktı. yetmedi parti sözcüsü imamoğlu ve yavaş'ın miting yapmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. bu kamuoyu nezdinde tepkiyle karşılandı. sonuçta 10 nisan döndü dolaştı kendi partisini vurdu.

9. 2018 yılında selahattin demirtaş'ı ziyaret etti. salınmasını ve özgür bir biçimde seçim çalışması yürütmesi gerektiğini söyledi. sonra da koştura koştura hakkari'de miting yaptı. 2. tura kalırsa hdp oylarına ihtiyacı olacağını biliyordu. hdp'li bakanım da olacak dedi. karamollaoğlu'nu cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağım da dedi. bir komutana ise senin apoletlerini sökecegim diye meydanlarda bağırdı. 2023 yılına geldiğimizde ise milliyetçi ayaklarına yatmaya başladı. yaptığı bakanlık teklifi hafızalarda tazeliğini korurken chp'yi hdp'yle beraber olmakla suçladı.

10. bir youtube programına katıldı. programda sergilediği tavırlar daha program yayınlanmadan alay konusu oldu. füzyon sorusuna interstellar filmini 4 kere izledim diyerek cevap verdiği iddia edildi. bir yalanlama gelmedi.

11. gazetecilere küstü. sanatçılarla polemiğe girdi. boğazda viski içerek beni eleştiriyorsunuz dedi.

12. program program dolaştırılıyor. bu sefer de candaş tolga'nın programına çıktı. yine muhalefete kin kustu. boşanmış bir kadın gazetecinin soyadından ve saç renginden bahsetti. izleyiciler bir alaka kuramadı. ne diyor bu adam demeye kalmadan genelevden de oy istenir dedi. sanki genelevde çalışanlar bu ülkenin vatandaşı değilmiş gibi bir ötekileştirme içine girdi. aynı programda çydd için söylediklerinden sonra çydd kendisine özür dileme çağrısında bulundu.

şahsi fikrim bu adamın alacağı oy oranı yüzde 2-2.5 olur. sinan oğan da 1- 1.5 arası alır. ikisinin toplamı 4'ü geçmez. kemal kılıçdaroğlu ilk turda yüzde 54-56 civarında bir oyla cumhurbaşkanı seçilir. bu adam ciddiye alınacak birisi olmadığı gibi seçim sonucunu etkileyebilecek birisi de değildir. seçimden sonra anca çiçek sular, domates falan eker-biçer...

Muharrem İnce'nin tarafında olan bazı görüşler ise şu şekilde

ince sevilmesine gayet seviliyor da, sevilmeme konusunda bir marka olan kılıçdaroğlu o kadar sevilmemesine rağmen nasıl hala o koltukta oturuyor, nasıl hala defalarca kaybetmesine rağmen aday olabiliyor?

bu hangi algı ortaya sunulursa hap gibi yutanlar neden bunu kendilerine sormuyor da dediği tek bir kelime yanlış olmayan ince'yi üslup ve hesapta oyları bölecek goygoyundan başka elle tutulur bir şeyle suçlayamıyorlar?

chp istanbul il başkanın atatürk bile diyemiyor dedi. yanlış mı?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, “Atatürk” yerine “Gazi Mustafa Kemal” demesi zamanında tartışma konusu olmuştu.

parti listenden koyduğun aday ergenekon döneminin adalet bakanı, sembol isimlerinden biri. yanlış mı?

bunların milletvekili yaptığı chp'li atatürk'e kefere diyor. yanlış mı?

yine bunların aldığı yönetimde bir chp'li atatürk'e katliamcı diyor. yanlış mı?

2018 seçim sırasında, tanıklarıyla seçim çalışmasının sabote edilmesinin istendiğini kanıtlarıyla sunuyor. yanlış mı?

aynı seçimde, partinin hiçbir kayıt almadığını, eline hiçbir sonuç verilmediğini, daha sayımlar bitmeden buna kaybettik zaten diye bilgi verildiğini yine tanıkları ve kanıtlarıyla sunuyor. yanlış mı?

sanki yüzde 26'dan yukarısını görmemiş kılıçdaroğlu'nun etrafında tüm memleket toplanacak da ilk turda 51 alacak, bunu da ince engelleyecek. aradaki iki haftada da erdoğan bir şeyler yapacak seçimi kazanacak demekten başka elle tutulur bir şeyiniz yok ki bunun bile tutar yanı yok.

ha bir de üslup... yok erdoğan öyle, ince de aynısıymış. imamoğlu, yavaş tatlı dille güler yüzleriyle mi aldılar seçimleri? yavaş belediye meclisinde kendisine atılan iftiralara, edilen hakaretlere sevgi pıtırcıklığıyla mı cevap veriyor? ince'yi üslubundan eleştirenler didiklense yavaş'ın, imamoğlu'nun akp'lilere sert çıkışlarını öve öve bitiremedikleri ortaya çıkar.

ayrıca muharrem ince 2018'den kısa süre sonradan beri açıkça cb adayı. bunun için chp'de mücadele etti, kök salmış dinozorları ve hdp meraklılarını yine geçemeyip ayrı bir parti kurdu. o günden beri adamın hedefi iktidar ve cumhurbaşkanlığını almak. ilk günden beri ben adayım derken, sosyal medyada ince'ye sallayanlar da dahil, kılıçdaroğlu'nun adaylığına, adaylığı açıklanan güne kadar karşı çıkanlar ne oldu da birden kılıçdaroğlu'nu favori görür oldular?

kılıçdaroğlu o kadar rahat kazanabiliyordu, o kadar favoriydi de neden aday olmasın diye g*tünüzü yırtıyordunuz?

ince çirkeftir, küfürbazdır da ama bunlar sevilmemesinin nedeni değil bahanesidir

bugün inceyi sevmeyenlerin büyük çoğunluğu 2018'de seviyordu. sonra adam kazandı dedi gibi bir bahaneyle yargıladılar. türk siyasetindeki en masum şeylerden biridir, kazanmış bir adam için adam kazandı demek. burada otursak saysak bundan çok daha beter söylemleri, gafları buluruz chp'li siyasetçilerden. asıl mesele ince'nin yalnız kalması. chp'liler farkında değil ama kendi medyalarının a haber'den farkı, kendilerinin de koyun dedikleri akp seçmenlerinden farkı yoktur. ülkedeki hiçbir medya kanalı incenin yanında değil, kendi izleyicilerine de bunu aşılıyorlar. özellikle chp. ince hep chp'ye sallıyor diyorlar ama kendileri 5 kat fazla sallıyorlar. çünkü ince, chp içindeki atatürkçü chp düzeninin kaybolduğunu açık açık söylemiştir, g*te g*t demiştir. bu durumu anlatan çok güzel bir atasözümüz var, o yüzden sevilmiyor.

doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.