Mustafa Kemal Atatürk'ün Sakallı Halleri

Genel olarak Atatürk'ün sakalsız hallerine aşinayız fakat özellikle savaş zamanlarında, cephede tıraş olacak vakit bulamadığı zamanlara ait de birkaç fotoğraf mevcut.her hali mi yakışıklı olur bir insanın sorusunun cevabıdır.

tek kelimeyle yakışıklıdır.

bir tek bana mı oluyor bilemiyorum ama atamın fotoğrafını görünce sanki bir aile büyüğümü, akrabamı görmüş gibi oluyorum. aileme ve ilkokul öğretmenime edebileceğim en büyük teşekkürlerden birisi de kendimi atatürk'e bu kadar yakın hissediyorsam onların sayesindedir.

bu halini hep ahmet mekin ağabeyimize benzetirim. onun mustafa kemal atatürk'ü oynayacak fırsatı bulamadan yaşlanıp gitmesi de türk sineması için trajik bir hikayedir. ne çok yakışırdı halbuki.

karizmanın vücut bulmuş hali. sanki bana film afişi. yeni wallpaperım olmuştur bu foto. özlemle anıyoruz atam.

ya hadi tamam muhtesem bir askersin, tamam ustune harika bir devlet adamisin, tamam devrimcisin de ama onca seyin ustune bir de bu kadar yakisikli olunur mu ya? sonra tabi kudururlar, senin dusmanin olmak kolay mi, bir de onlara sor.

sanıyorum sakalın sebebi trablusgarp zamanı sivil olarak halka karışıp italyanlara karşı milis örgütleme çabalarıdır. bir mahlası da vardı görev icabı da anımsayamadım.

tüm hayatımı toplasan bu adamın bir 3 günü kadar aksiyon yaşamamışımdır heralde.