Müşterilerin Duvardaki Resimlerden Seks Pozisyonu Seçebildiği Pompei Genelevi

79 yılında Vezüv Yanardağı'nın patlamasıyla kül olan İtalya şehri Pompei, genelevleriyle ünlüydü.
Müşterilerin Duvardaki Resimlerden Seks Pozisyonu Seçebildiği Pompei Genelevi
iStock

işbu genelev, roma şehri olan pompei'nin yüzyıllar öncesinden günümüze kadar kapısında kuyruk eksik olmayan, dönemin gemicilerine hizmet etmek maksadıyla işletildiği bilinen mekanlarından biri. günümüzdeki kuyruk hizmet almak değil, içeriyi görmek için tabii
neyse efendim sulandırmayayım.

kent harabe durumda ancak genelevler günümüze kadar korunmuş. içeriye girdiğiniz zaman küçük bir koridor, sağlı sollu ancak iki kişinin hareket edebileceği kadar odalar, odalarda birer tane yaklaşık 1,5 metre uzunlukta 60-70 cm genişlikte taştan yataklar ve yastıklar, koridorun sonunda küçük bir tuvalet mevcut. bu evin en büyük özelliği koridor duvarlarına yapılan mozaikler.


efendim genelev bir liman şehrinde bulunduğundan, misafirler de haliyle dünyanın dört bir yanından geliyor . dil sorunu olduğu için iletişimde güçlük çekildiğinden, müşterilerin işini kolaylaştırmak adına duvarlara seks pozisyonları resmediliyor. müşteri almak istediği hizmeti duvardaki resimlerden seçip ücretini ödüyor ve alışveriş gerçekleşmiş oluyor.
böylece tarihin ilk seks katalogu da yapılmış oluyor hamdolsun.


resimlere baktığınızda bazılarının -din adamlarının etkisiyle- sonradan sansürlendiğini görüyorsunuz. rivayet odur ki; eğlencenin hiç bitmediği, eşcinselliğin ve ensestin normal karşılandığı, şehrin yarısını dolduran genelevler yüzünden seks turizminin merkezi haline geldiği o yıllarda tanrı bu şehrin belasını verdi ve tam tepelerinde dikilen vezuv yanardağını infilak ettirerek bütün bir halkı yok etti (ms 79)


halk lanetlendiğine öyle inandı ki, yıllar boyunca defalarca kez patlayan ve bu sayede yanıp yıkılan kasabalarına inatla geri döndüler. ve tanrıların öfkesi dinene, onları bağışlayana kadar bu toprakları bırakmamaya, kaderlerine razı olmaya söz verdiler.

Pompei hakkında daha fazla bilgi için