NASA'nın, Kendisine İş Başvurusunda Bulunan 9 Yaşındaki Çocuğa Verdiği Şahane Yanıt

9 yaşındaki Jack Davis, NASA'nın yayınladığı "maaşlı gezegen koruyucusu" ilanı için NASA'ya bir mektup yazarak başvuruda bulunuyor. NASA ise Jack Davis'in mektubunu tabii ki karşılıksız bırakmıyor.
NASA'nın, Kendisine İş Başvurusunda Bulunan 9 Yaşındaki Çocuğa Verdiği Şahane Yanıt
NASA


Jack Davis'in mektubu

sevgili nasa, 

adım jack davis ve gezegen koruma memuru pozisyonu için başvurmak istiyorum. dokuz yaşında olabilirim ama bu işe çok uygun olduğumu düşünüyorum. bunun bir nedeni kız kardeşimin bana uzaylı demesi. ayrıca izleyebildiğim bütün uzay ve uzaylı filmlerini seyrettim. marvel'ın s.h.i.e.l.d ajanları dizisini de izledim ve siyah giyen adamlar filmini de seyretmek istiyorum. bilgisayar oyunlarında çok iyiyim. daha gencim ve bu yüzden de bir uzaylı gibi düşünmeyi öğrenebilirim. saygılarımla, 

jack davis
galaksi koruyucusu
dördüncü sınıf


NASA

NASA'nın cevabı

sevgili jack, 

duyduğuma göre 'galaksi koruyucususun' ve nasa'nın gezegen koruyuculuğu pozisyonuyla ilgileniyormuşsun. bu harika! gezegen koruyuculuğu görevimiz oldukça havalı ve çok da önemli. dünya'yı ay'dan, asteroidlerden veya mars'tan getirdiğimiz numunelerdeki mikroplardan korumakla ilgili bir iş. aynı zamanda güneş sistemi'mizi sorumlu bir şekilde keşfetmeye devam ederken, gezegenleri ve uyduları bizim mikroplarımızdan korumak da görev tanımının bir parçası. her zaman bize yardımcı olabilecek geleceğin bilim insanlarına ve mühendislerine kapımız açık. o yüzden umarım çok çalışır ve okulda başarılı olursun. ileride bir gün seni burada, nasa'da görmek ümidiyle! saygılarımla, 

dr. james l. green
gezegen bilimi müdürlüğü direktörü


kaynak

NASA


Ekşi Sözlük yazarlarının olayla ilgili ilgi çekici yorumları

bizde olsa çocuğun evine savcılıktan:

jack davis adına göndermiş olduğunuz başvuru mektubunun ilanda aranan şartlara haiz olmamanız sebebi ile reddine, ebeveynleriniz hakkında küçük çocuk çalıştırmaya teşebbüs suçundan iş kanununa muhalefetten 3-8 yıl hapis talebi ile dava açılmasına, eylemin devlet memurunu boş yere meşgul etme suçu içermesi nedeni ile ilgili memurun 15 dakikalık brüt mesai ücretinin 3 katı kadar idari para cezası ile cezalandırılmanıza, olayın gelişme biçiminin fetö terör örgütünün toplumda devlet kurumlarına karşı duyulan ciddiyet hissini azaltma stratejisi ile örtüşme nedeni ile aile bireyleri hakkında terör örgütüne üye olmamakla birlikte , stratejileri doğrultusunda eylem yapma suçundan soruşturma açılmasına, memur olan ebeveynlerin açığa alınıp , memuriyetten kesin ihraç talebi ile ilgili bakanlığa başvurulmasına karar verilmiştir.

olağanüstü hal koşulları nedeni ile temyiz yolu kapalıdır.

şeklinde kağıt gelir ve aile tutuklu yargılanmak üzere silivri'ye gönderilirdi.

fakulteden arkadasim 9 yaslarinda iken nasa'ya uzay ve gunes sistemiyle ilgili sorular iceren bir mektup gondermis.yaklasik bi kac ay sonra nasadan bir koli poster,resim,kitap,brosür vs gelmis istanbul'daki adreslerine.adamlardaki anlayis standardi yillar icinde hic gerilememis.reklam falan diyenlerin de aklina sasmamak mumkun degil sanki adamlarin rakibi var reklama ihtiyaci var.

işte nasa'dan gerçek bir açıklama. 9 yaşındaki bir çocuğun hayallerini dikkate alıp; ona bir açıklama yapma gereğini duyarak, gelecekte de var olabilirsiniz ancak.

sincerely