NASA'nın Korku Figürlerine Yakıştırdığı Gezegenler

NASA, evrenin canavarları olarak nitelendirebileceğimiz gezegenleri bazı korku figürleriyle eşleştirmiş. Sözlük yazarı "minnoklokumcuk" ile bu kurulan ilginç bağlantıya bakalım.
NASA'nın Korku Figürlerine Yakıştırdığı Gezegenler


nasa tarafından, dracula ve frankenstein gibi ünlü korku karakterlerinin sahip oldukları ve yansıttıkları özelliklere göre yaşamalarını için uygun görülen ötegezegenler. enteresan.


buna göre:

frankenstein

astronomların "mini neptün" olarak tanımladıkları, 122 ışık yılı uzaklıkta konuşlanmış hot-p-11b olarak adlandırılan 2 ocak 2009 yılında keşfedilmiş bir ötegezegen (bkz: extrasolar planet). 

ki üzerindeki sanki şimşek çakarken oluşmuş gibi duran çatalsı görüntüler; frankenstein'ın geçtiği atmosfer ile mükemmel uyum sağlamakta.

kont dracula

2017'de keşfedilmiş, yz ceti adı verilen ve bir tarafının sürekli karanlık içinde bulunması yalnızca geceleri güçlenerek vampirlik yapabilen kont drakula ile özdeşleştirildiğinden tercih edilmiş bir ötegezegen


kurt adam

2 mayıs 2016'da kova takımyıldızında keşfedilen, dünyadan 39 ışık yılı uzaklıkta olan ve çevresindeki 6 gezegenin ışığı ile aydınlanmasına paralel; dolunay zamanı ortaya çıkıp uluyan kurt adamın mekanı olarak seçilen trappist-1b adındaki ultra-soğuk bir cüce yıldız.

http://exoplanets.nasa.gov/…asocial&linkid=44150681


mumyanın dönüşü

bir güneş dışı gezegen olarak, güneşe en yakın yıldız sıfatını taşıyan kırmızı cüce proxima centauri etrafında ve görünümü itibariyle çöller diyarından farksız; proxima centauri b olarak isimlendirilmiş lötegezegenin, mumyalar için tercihi.


karanlığın ordusu 

(bkz: army of darkness)

dünyadan 150 ışık yılı uzakta bir güneş dışı gezegen olan, bulucuları tarafından mısırlıların verimlilik ve ölüm tanrıçası osiris adıyla gayrı resmi olarak anılarak "sıcak jüpiter" olarak da nitelendirilen hd 209458b güneş benzeri merkezi yıldız.


zombiler

1994 yılında ötegezegen mezarlığında keşfedilen, milyarlarca yıl önce ölmüş yıldızların mekanı olarak seçilen pulsar planetler; tam da poltergeist, draugr ve phobetor'lara yakışır görünümdeler.


kaynak