Neden Sıfır Yerine Yenilenmiş Bir Cep Telefonu Almalısınız?

EasyCep aracılığı ile
Akıllı telefon satın almak istiyorsunuz ama çok mu pahalı? İkinci el almayı düşünüyorsunuz ama güven problemi mi yaşıyorsunuz? Buyurun, size anlatacaklarımız var.
Neden Sıfır Yerine Yenilenmiş Bir Cep Telefonu Almalısınız?


Sıfır telefon almak zorlaştı

Teknoloji, hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Hele cep telefonu; onsuz bir hayatı hayal bile edemiyoruz artık. Ancak yükselen döviz kuru, yeni eklenen vergiler, taksit sınırlandırması vb. nedenlerle sıfır bir cep telefonu satın almak her geçen gün maalesef biraz daha zorlaşıyor. "Telefonuma bir şey olursa ne yaparım? Fiyatlar çıldırmış!" diyen arkadaşlarınız da muhakkak vardır şu sıralar çevrenizde veya yurt dışından daha uygun fiyatlı bir şeyler çözmeye çalışan. Sırf cep telefonu almak için yurt dışına çıkılan, enteresan bir dönemdeyiz.

İkinci el cep telefonuna neden güvenemiyoruz?

Sıfır telefon fiyatları böyleyken ikinci el almak gibi bir seçenek var ancak o da ne kadar güvenilir,  büyük bir soru işareti. Aldığınız cihazın bazı donanımları değişmiş olabilir, kimin size ne satacağını bilemezsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki telefonunu satanların %25'i verilerimi tam olarak silmiyor. Fabrika ayarlarına dönülse dahi bu işlem yeterli olmayabiliyor; veriler şifrelenmemişse farklı bir anakart üzerinden bu verilere ulaşılabiliyor. Bu durum hem satıcı, hem de müşteri için ciddi bir güvenlik zaafiyeti oluşturuyor. Bu sebeple cihaz alıp satarken profesyonel destek almak şart.

Yenilenmiş telefon nedir?

Peki telefonumuza bir şey olursa veya yeni bir cihaz almak istersek ne yapabiliriz? İşte bu zor zamanlarda imdadınıza yetişecek bir alternatif önerisi: yenilenmiş telefon! Nedir bu yenilenmiş telefon? Yüksek performanslı cep telefonlarının, uygun fiyat ve ödeme seçenekleriyle kullanılmasını sağlayan süper ötesi bir hizmet. Yani profesyonel bir kurum tarafından sahiplerinden satın alınan telefonlar yenilenerek güvenli bir şekilde satılıyor.

Yenilenmiş telefonun, sıfıra veya ikinci ele göre avantajları

Yenilenmiş telefonlar, sıfır telefonlara göre oldukça uygun fiyatlı oluyor öncelikle. Sıfır bir telefon alırken sadece 3 taksit yapabilirken, yenilenmiş telefon alırken peşin fiyatına 12 ay taksit yapabiliyorsunuz. 

Yenilenmiş telefon alarak, ikinci el bir cep telefonu ile yaşayabileceğiniz olası güvenlik zaafiyetlerinin hiçbirini de yaşamıyorsunuz. Alacağınız telefonların bakım ve onarımı orijinal ve lisanslı ürünler ile yapılmış oluyor. Satın alınan telefonun bilgileri tamamen siliniyor ve size o şekilde teslim ediliyor. Hem alan, hem de satan için güven veren bir durum. Yine taksit imkanı ve 14 gün içinde iade seçeneğiyle adeta sıfır bir telefon alıyormuşsunuz gibi oluyor.

Nasıl yenilenmiş bir telefon satın alabiliriz?

Türkiye'nin en büyük ve en güvenilir yenilenmiş elektronik ürün marketi EasyCep'in web sitesinden ve mağazalarından 12 ay taksit ve 14 gün içinde iade seçenekleriyle hem yenilenmiş telefon satın alabilir, hem de kullandığınız cep telefonunu EasyCep'e satabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı tarafından yenileme merkezi olarak yetkilendirilen EasyCep, satın aldığı telefonların kozmetik ve donanımsal tüm incelemelerini yapıyor, çalışmayan fonksiyonları tespit ediyor ve cihaz, uzman teknisyenler tarafından onarılıyor. Böylece “bir önceki kullanıcı telefonu nasıl bıraktı?”, “acaba telefonda orijinal olmayan parça değişimleri yaptı mı?”, ya da “veri güvenliğim var mı?” gibi tüm sorularınızı ve endişelerinizi geride bırakıyorsunuz. 

Geriye sadece dilediğiniz telefon modelini en iyi fiyat seçeneğiyle kullanmanın keyfini çıkarmak kalıyor.

Kafayı yenileyenlerin en avantajlı tercihi olan yenilenmiş telefonlar, EasyCep’te 12 ay garanti ve kredi kartına 12 taksit seçenekleri ile sizlerle. Artık telefon satın alırken içiniz rahat, paranız güvende!