Nicolas Cage, Matrix ve Yüzüklerin Efendisi'ndeki Büyük Rolleri Neden Reddetti?

Matrix'teki Neo, Yüzüklerin Efendisi'ndeki Aragorn rollerini reddeden Nicolas Cage'in kendince sebepleri var.
Nicolas Cage, Matrix ve Yüzüklerin Efendisi'ndeki Büyük Rolleri Neden Reddetti?

nicolas cage, matrix ve lord of the rings serilerindeki rolleri reddetmiştir. bugün oynadığı ve yarın oynayacağı dandik filmlerin suçlusu kendisidir.

people dergisi ile yaptığı bir röportajda cage, hem yüzüklerin efendisi hem de matrix'teki rolleri neden reddetmeye karar verdiğini açıklamıştır. reddetme nedeni "ailesinin kariyerinden önce gelmesi"dir. yüzüklerin efendisi'ndeki rolü kabul etseydi üç yıllığına yeni zelanda'ya yerleştirmesi ve ailesinden ayrı kalması gerekeceğini belirten cage'in, matrix'teki rolü kabul etseydi aynı şekilde avustralya'ya taşınması gerekiyordu. cage'e göre buna değmezdi... belli oluyor... filmografisi bruce willis'den boşalan yeri doldurup, liam neeson (filmleri dandik olsa da hastayım) ile kapışacak yönde ilerliyor...


kendisi röportajda tam olarak şunu söylemiştir:

"her şeyden önce... nic cage'in çocuklarıyla vakit geçirmek istemeyen bir versiyonu yok. nic cage'in, aileyi kariyerin önüne koymayan hiçbir versiyonu da yok. lord of the rings'i ve matrix'i reddettim çünkü üç yıl yeni zelanda'ya ya da üç yıl avustralya'ya gitmek istemedim. oğlum weston'la evde olmam gerekiyordu, bu bir gerçek."

nicholas cage'in lotr'da reddettiği rol, viggo mortensen'in canlandırdığı aragorn rolüdür. matrix serisinde ise keanu reeves'in oynadığı neo (thomas a. anderson) rolüdür. bana kalırsa ikisini de reddetmesi serilerin kendisi için hayırlı olmuştur. cage'in kariyeri için ise bugün geldiği noktanın başlangıcıdır.


çocuk dediğin, aile dediğin avustralya ya da yeni zelanda'ya taşınamıyor sanki. yahu, yemen'e ya da islamabat'a falan taşınman gerekirse anlarım, hak da veririm de california'dan yeni zelanda ya da avustralya'ya taşınsan hayatın ne kadar "kötü" etkilenebilir? bana kalırsa üç yıl için iyi bile etkileri olabilir. iyice kurulu düzenim olmasa dönerim diyen gurbetçi çıktı başımıza...