Nirvana'nın Diğer Üyeleri, Kurt Cobain'in Ölümünden Sonra Grubu Neden Devam Ettirmedi?

Evet, grubun esas oğlanının ölümü devam ettirmemek için sağlam bir sebep ancak işin içinde pek bilinmeyen kritik bir nokta daha var.
Nirvana'nın Diğer Üyeleri, Kurt Cobain'in Ölümünden Sonra Grubu Neden Devam Ettirmedi?

kurt cobain'in ailesi hakkındaki bilgi kirliliğini gidermek gerek.

kurt 12 yaşından 17 yaşına kadar hayli ama hayli sıkıntılı bir tipmiş. 14'ünde uyuşturucuya başlamış. 17'sinde engelli bir kıza tecavüze kalkışmış biridir. dersleri de rezalet. (bkz: kurt cobain'in lise terk olması) normal aileler boşandığında çocuk bende kalsın kavgasına girerler. kurt'ün anne babası boşandığında kurt'ü birbirilerine itelemeye çalışmışlar =) anne babası boşandıktan sonraki kurt'süz evlilikleri çok mutlu geçmiş.

Liseli Kurt.

courtney love bu olaylarda çok masum değil ama abartıldığı kadar da cani bir katil değil. sanıldığı gibi courtney kurt'ün parası için onla çıkmadı. kurt ile courtney, kurt ünlü olmadan önce beş parasız iken sevgililermiş ama courtney'in nirvana'ya öyle bir darbesi var ki, ondan nefret etmek için yeterlidir.

Courtney Love: Kurt Cobain'in eşi ve tek çocuğunun annesi.

geffen records nirvana ile hukuki zemini sağlam ağır kontratlar imzalamıştı. nirvana'ya pastadan küçük bir dilim kalıyor, nirvana'ya gelen para da 3'e bölününce kurt'e az para kalıyordu. sonra courtney'in aklına mükemmel bir fikir geldi: "hey kurt, albümdeki söz ve müziklerin %90'ı sana ait. albüm gelirlerinin neden %75'ini almıyorsun ki? gruptan ayrılmak istiyorlarsa bırak ayrılıp gitsinler." grohl ve novoselic bu teklifi küfür ede ede kabul etmek zorunda kalmış.

Nirvana davulcusu Dave Grohl, sonradan Foo Fighters grubu ve başka projelerle yoluna devam etti.

courtney vasi olarak nirvana üzerinde halen söz sahibi. bu yüzden grohl ve novoselic nirvana'yı devam ettirmeyi bıraktılar. sözleşmeden ötürü grohl halen nirvana çalmak istemiyor.

15 Günlük Şarj Süresiyle Cezbeden HUAWEI WATCH GT 2'nin İncelemesi

Kurt Cobain'i, Eşi Courtney Love mı Öldürdü?

Nirvana Davulcusu Dave Grohl'un Kurt Cobain, Uyuşturucu ve Rock ile Dolu Çılgın Hayatından Kesitler