Nobel Ödüllü Ünlü Yazar Ernest Hemingway'in Hayatından Manyak Kesitler

Bir insanın başına bu kadar çok şey nasıl gelebilir diye düşünmekte haklı olacağınız Ernest Hemingway'in hayatından birtakım olaylar.
Nobel Ödüllü Ünlü Yazar Ernest Hemingway'in Hayatından Manyak Kesitler

1. dünya savaşı sırasında ambulans şoförlüğü yaparken, bir top mermisinin patlamasından gelen onlarca şarapnelle yaralandı, böbreği, dalağı ve diz kapaklarından biri parçalandı. defalarca ameliyat geçirdi ve dizine alüminyum bir diz kapağı takıldı.

- hemingway, hayatının son dönemlerinde amerika'ya karşı kgb ajanı olarak çalıştı ve kod adı argo'ydu. aynı ada sahip argo filmi ile alakası var mı bilmiyorum ancak ilginç bir tesadüf. (kaynak)


- afrika'da safari sırasında bir gün arayla iki tane uçak kazasından sağ kurtuldu. hemingway'in kafatası, kaburgaları ve omurgası kırıldı, ayrıca yanıklarla atlattı. olayın olduğu günlerde yapılan 1954 tarihli nytimes haberi.

- makineli tüfek ve el bombaları bulunan teknesiyle denize açılıp köpek balığı avlamak gibi bir alışkanlığı olan hemingway, 2. dünya savaşı sırasında alman denizaltılarını avlamak içni denize açıldı, ancak hiç denizaltıyla karşılaşmadı. zaten karşılaşmış olsaydı hikaye burada son bulurdu.


- ayrıca hemingway, şarbon, sıtma, cilt kanseri, zatürre, hepatit, diyabet hastalıklarına yakalandı.

- hemingway 1961 yılında,abercrombie & fitch 'ten (evet bildiğimiz a&f) aldığı pompalı tüfekle başına ateş ederek hayatına son verdi.

Estetiği ve Farklılığı Yaşamın Her Alanında Önceliklendiren Ünlü Yazar Oscar Wilde'ın Müthiş Hayat Hikayesi