Olası Bir Kurt Saldırısında Nasıl Hayatta Kalabilirsiniz?

Kurt saldırısında ne yapmalı? Kişi, kurt saldırısından nasıl kurtulabilir? Bu ve daha fazla sorunun cevabı içeriğimizde.
Olası Bir Kurt Saldırısında Nasıl Hayatta Kalabilirsiniz?
iStock

kurt ve diğer bütün vahşi hayvan saldırılarında en iyi savunma köpek beslemektir. köpekler iyi bir soydan geliyorsa bu saldırıların tamamına yakınını savuştururlar. köpeğin varsa silahsız bile olsan yaşama şansın kat kat artar. en kötü ihtimalle kendisi ölse bile saldırganın dikkatini dağıtır ve sana kaçmak için zaman kazandırır.

köpeğin yoksa ve silahlıysan ilk önce havaya ateş ederek kaçırmaya çalış ve direkt mücadeleye girme çünkü kurt asla yalnız gezmez. birini gördüysen en az beş en çok 15 tanesi daha etrafını sarmıştır ve sen bunun farkında olamazsın. sen tuzakçı kurdu görürsün sadece. tuzakçı kurt genç ve alfa erkek adayı bir kurttur. oyundaki rolü avı diğer kurtlara doğru sürmek. bu nedenle onun seni hırlayarak götürmek istediği yere sakın gitme. sana doğru koştuğu yönün tersine asla koşma. 9 mm basit bir tabanca mermisi kurdu rahatlıkla öldürür. eğer havaya ateş ettiğinde kaçmadıysa ki kaçsa bile fazla uzaklaşmazlar hala seni izliyorlardır, tuzakçıyı vur. bu diğer kurtları sana doğru çekecek. fakat sana doğru gelecek olan omega kurtlar olur. omega kurdu vurman sürüyü senden uzaklaştırmaz. geldiklerinde yeniden havaya ateş et duracaklar. duranlara sonradan katılan bir kurt göreceksin. bir süre birbirinizi izleyeceksiniz. seni izleyecekler ölçüp tartacaklar. sana ilk gelen kurtlara sonradan katılan bir kurt göreceksin. bu onların ardından belli bir zaman sonra gelen bir kurttur. işte o alfa kurt. onu vur ve hepsi geri çekilecekler.

tabii canına kastetmedikleri sürece asla kurtlara ateş etme. ölümle yüzleşmedikçe ve ölüm burnunun dibine gelmedikçe bir kurdu vurma.

ağaca tırmanmak ilk akla gelen şeylerdendir ama bu bir çözüm değil çünkü senin oradan inmeni günlerce bekleyebilirler ve indiğin gibi öldürürler.

silahsızsan sırtını verebileceğin bir yer bulmalısın. çünkü seni asıl öldürecek ve devirecek olan kurt önünde duran değil arkanda durandır. orada eline bir sopa alıp sağa sola savurarak ölmeden önce birkaç dakika daha yaşamını uzatabilirsin.

İki Defa Ayı ile Karşılaşmış Birinden: Olası Bir Ayı Saldırısında Nasıl Hayatta Kalabilirsiniz?