Öldürdüğü Erkeklerle Bir Süre Beraber Yaşayan İskoç Seri Katil: Dennis Nilsen

1978-1983 yılları arasında İngiltere'de 15 erkeği öldüren İskoç seri katil Dennis Nilsen'in hikayesi.
Öldürdüğü Erkeklerle Bir Süre Beraber Yaşayan İskoç Seri Katil: Dennis Nilsen

1978-1983 yılları arasında ilişkiye girdiği veya girmek üzere olduğu 15 erkeği öldüren iskoç seri katil dennis nilsen. annesi iskoç, babası danimarkalı olan nilsen eşcinseldi, yalnızdı. çocukluğuna dair bazı travmaları da vardı. büyükbabası elinde öldü. nevrotik bir annesi vardı. sapığın biri, denizde dennis'in karnına oturup üzerinde mastürbasyon yaptı. sorunlu bir çocukluk kısacası.

kendine ölü makyajı yapar, sonra aynada kendini izler ve bundan tatmin olurdu. üstelik askerken kasaplık yapmıştı. 


bir gün bir barda tanıştığı adamla mutlu saatler geçirdi, adam evine gitmek istedi, dennis ise yalnızlıktan sıkılmıştı ve onu öldürdü. gerçek bir ölüyle vakit geçirmenin zevkini tattıktan sonra ise durması mümkün olmadı. öldürdüğü erkekleri sterilize edip bir süre onlarla yaşadı.

ölüler biriktikçe önce yakarak kurtulmayı denedi, sonra parçalayıp tuvalete atmaya başladı. tıpkı jeffrey dahmer gibi. sonrası bilindik hikaye; borular tıkandı, komşular anladı, polisleri çağırdı. dedi ki “hep durmak istedim, ama yapamadım. başka bir heyecan veya mutluluk kaynağım yoktu.”

standart seri katil profiline uymayan bir nekrofil dennis nilsen. hayatı boyunca canlılara eziyet etmemiş, yetişkinliğinde sosyal kurumlarda gönüllü olarak çalışmış bu adam. cinayetleri öfkeden ziyade, sevgiden dolayı işlediği düşünülüyor.

gençliğinde, kendini aynada izleyip bir mefta olduğunu düşünerek mastürbasyon yapıyormuş. hatta sevgilisinin ölü taklidi yaptığı filmlerini çekmiş. bu açıdan bakınca; yalnız kalmamaktan ziyade, ölü beden sevmek için cinayet işlediği düşünülebilir.