Ölülere Yönelik Cinsel İstek Duyma Durumu Nekrofili Tam Olarak Nedir?

Nekro (ölü) ve Pihilia (sevgi, hoşlanma) kelimelerinin birleşiminden oluşan Nekrofili (Necrophilia) nedir, ne değildir?
Ölülere Yönelik Cinsel İstek Duyma Durumu Nekrofili Tam Olarak Nedir?

nekrofili, ölü bedenlerden cinsel olarak uyarılma durumudur. ancak bu yönelimin bir cinsel açlık sonucu meydana geldiği söylenemez. nekrofili, çocukluk döneminde başlayan ve bireyin hayatı boyunca devam edebilen zihinsel bir rahatsızlıktır. 

aslında durumu rahatsızlık olarak addetmek tarihsel süzgeçte hatalı olacaktır. zira tarihte ölü bedenlerle ilişki kurmanın kültürlerinin bir parçası olduğu tonla kabile var olmuştur. ayrıca kral herode, karısı marianne öldükten sonraki yedi yıl boyunca eşinin ölü bedeniyle ilişkiye girmeye devam etmiştir. yani nekrofili aslında tarihin karanlık sayfalarında devamlı çıkar karşımıza. 

lakin birey, etik kuralları bu doğrultuda olmayan bir toplumun içerisinde nekrofili davranışları sergiliyorsa, ancak o zaman bu durum patolojiktir. öyle ki bu bireyler, ölü bedenlere karşı yoğun bir sevgi hissederler. bu sevgi, nefret kökenli değildir. yani bir insanı aşağılamak amacıyla gerçekleştirilmez söz konusu eylem. 

nekrofiliye sebep olan şey tam olarak bilinmemekle birlikte; çocukluk döneminde yaşanmış bir travma, ateşli bir hastalık veya sorunlu bir büyüme ortamı genel bulgulardır. öyle ki nekrofili bireyler genellikle seri katil olmaya meyillidirler. ölü bir beden bulmakta zorluk çeken, bu sebeple mezarlıkları mesken tutan bu insanlar, mecbur kalırlarsa şayet cinayet işlerler. söz konusu cinayetlerin tek amacı ölü bir bedene duyulan cinsek arzu olduğundandır ki kurbanlar spontane seçilmektedir. bu da cinayetler arasında bağ kurmayı zorlaştırmaktadır.

her ne kadar genellikle erkek bireylere özgü bir hastalık gibi görünse de kadınlarda da görüldüğü tespit edilmiştir.

Uç Bir Cinsel Aktivite Olan Fisting Nedir?

Tüm Kurbanlarını İlk Kız Arkadaşına Benzeyen Kadınlardan Seçen Seri Katil: Ted Bundy