One Piece Komünitesi Tarafından Ortaya Atılan Kimi Saçma, Kimi Mantıklı Fan Teorileri

Ağustos 1997'den beri yayınlanmaya devam eden manga ve bundan uyarlanan animesiyle gönüllerde taht kuran One Piece hakkında keyifle okuyacağınız fan teorileri, buyrun.
One Piece Komünitesi Tarafından Ortaya Atılan Kimi Saçma, Kimi Mantıklı Fan Teorileri

1. im luffy'nin annesi olabilir : im, beş büyüklerin bile boyun eğdiği, dünya hükümeti içinde en yüksek egemenliği taşıyan ve boş taht'ın şu anki sahibi olan bir kişidir. ancak, ım'in varlığı hükümet içinde ve tüm dünyada bir sır olarak saklanmaktadır. oda'ya göre luffy'nin annesi güçlü ve daha önce animede gösterilmiş birisi. başka bir kaynakta ise oda, luffy'nin annesinin hikayede önemsiz olduğunu söylemiş. ben anlamıyorum arkadaşlar. biri aydınlatsın lütfen.

2. blackbeard'ın üç tane ruhu var: iki şeytan meyvesi yiyip hayatta kalabilmesi bunu açıklıyor

3. kaido yenildiğinde blackbeard ortaya çıkıp onun da şeytan meyvesini yiyecek. böylece tam gücüne ulaşıp animenin esas kötüsü haline gelecek. luffy ile one piece'i bulma yarışına girişecekler.

4. hasır şapka korsanlarında hainlik olabilir: oda hainlik kavramını çok kullanıyor. belki de ilerde hasır şapkalardan birisi tayfaya ihanet edebilir.

Oda: Eiichiro Oda, serinin yaratıcısı.

5. gol d. roger hala hayatta: silvers rayleigh'e gemiden ayrılırken "ölmeyeceğim ortak" demiştir.

6. luffy korsanlar kralı olduktan sonra ölecek: impel down'da zehirlenmiş olması ve gear 2,3,4 kullanımı luffy'nin yaşam süresini kısaltıyor.

7. şeytan meyvesi kullanıcıları one piece'in bulunduğu laugh tale adasına yaklaştıkça hastalanıyorlar: toki (kozuki oden'in karısı) ve buggy bu adaya varmadan hemen evvel hastalandılar.

8. usopp ölebilir: tayfa için kendisini feda edecek ve "denizin cesur savaşçısı" olacak.

9. one piece jaya adasının eksik olan haritasını tamamlayan parça.

10. eksik olan parça adanın sol gözü. animedeki karakterlerden zoro'nun sol gözü kapalı, shanks'ın çentikli, dragon'un ise dövmeli. oda foreshadowing (önceden mesaj verme) yapıyor olabilir.


11. enies lobby'nin one piece ile bir bağlantısı var. (oldukça bariz): enies'in önüne d harfi getirildiğinde "denies" oluyor. yani reddetmek anlamında. yani enies lobby hazineye erişimi engellemek istiyor, dünya hükumeti kısacası.

12. crocodile önceden kadındı: bu sadece ivankov'un bildiği bir sır. ivankov geçmiş yıllarda crocodile'i erkeğe çevirdi. bu teori bazıları tarafından oldukça saçma görülüp yalanlanmış. çünkü oda çocuk crocodile'ı çizmiş ve o çizimde erkekmiş.

13. shanks kutsal ejderlerden birisi: reverie toplantısında beş hükümet yaşlısı ile konuşabilmesine izin verildi.

14. antik silahlar grand line'ı yok edecek: grand line'ın yok edilmesiyle tüm denizler birleşecek ve all blue oluşacak.

15. kaido insan yapımı, canlı bir varlık değil: animede big mom kaido'dan "bir şey" olarak bahsediyor. hatta kaido'nun ona borçlu olduğunu söylüyor. big mom geçmişte şeytan meyvesi gücünü kullanarak kaido'ya bir ruh ve yaşam bahşetmiş olabilir.

16. shanks ilerde antagonist (kötü karakter) olabilir: shanks elinde dördüncü rota poneglyph'ini tutuyor. luffy bu poneglyph'i alabilmek için shanks ile savaşmak zorunda kalabilir.

17. monkey d. dragon'un şeytan meyvesi havayı kontrol edebilme gücüne sahip: loguetown'da luffy idam edilirken şimşek çaktıran ve onu kurtaran dragon'du.

18. garp dünya hükümetine ihanet edecek: garp en başından beri tıpkı oğlu dragon gibi dünya hükümetine ihanet etme planları yapıyordu.

19. koby amiral olacak: gelecekte luffy roger'ın yerini alırken koby'de garp'ın yerini alacak.

20. chopper, luffy'nin hastalığının tedavisini bulacak: luffy'nin gear kullanmasından ötürü oluşan kan hastalığını chopper tedavi edecek. bu onu dünyanın en iyi doktoru yapacak.

Chopper

21. zoro'nun shimotsuki ushimaru'nun oğlu olduğu tahmin ediliyor.

22. blackbeard rocks d. xebec ile bağlantılı: iki karakterin de amaçları aynı. neye mal olursa olsun güç kazanmak istiyorlar.

23. xebec geri dönebilir: ölümü hiç gösterilmedi ve şu anlık hakkında çok az şey biliniyor.

24. sanji lunarian güçlerini uyandıracak: lunarianlar kimdir? vücutlarından ateş çıkarabilen red line'dan bir insan ırkıdır. genellikle nesillerinin tükendiği düşünülür ve kaido'nun adamı king hayatta kalan tek kişidir.

25. blackbeard shanks'i öldürecek: blackbeard üçüncü şeytan meyvesine de sahip olduktan sonra shanks'i ve tayfasını dize getirebilecek kadar güçlenecek. yani en güçlü yonkou olacak. oda shanks'i bu şekilde öldürtür mü bilemem fakat luffy'nin shanks ile savaşmayacağını düşündüğüm için gerçekleşme ihtimali olan bir teori derdim. shanks'in bir şekilde aradan çekilmesi gerekiyor ki luffy vs blackbeard kavgası başlasın. shanks'in ölümü dramatize edilebilir ve hasır şapkasının geri getirilme sözü üzerinden luffy'e bir power-up görebiliriz belki.

26. jewelry bonney (aşırı yemek yiyen pembe saçlı kadın korsan), ace ile bağlantılıydı: ace'in ölümünden büyük acı duydu. belki de onun kız arkadaşı veya ikiz kız kardeşiydi.

27. aokiji devrim ordusunun bir casusu: donanmadan ayrılmış ve blackbeard korsanlarına sızmış olması bunu destekler nitelikte deniyor.

28. dracule mihawk, shakuyaku ve rayleigh'in oğlu olabilir.

29. dracule mihawk, imu'nun oğlu: göz şekilleri ve renkleri tamamen aynı. ayrıca mihawk'ın başına konulmuş bir ödül de yok.

30. trafalgar law luffy için kendini feda edecek: luffy'nin hastalığını tedavi etmek için en güçlü yeteneği olan ageless surgery'i kullanacak ve ölecek.

31. kaido'nun çocuğu yamato hasır şapkalara katılacak: yamato oden'in yerini alacak ve tıpkı oden'in roger'a eşlik etmesi gibi luffy'e eşlik edecek.

32. beyazsakal korsanları komutanı marco, hasır şapkalara katılacak: marco ace'e derin bir sevgi beslediği için onun kardeşini destekleyecek ve korsanlar kralı olmasına yardım edecek.

33- donmuş devasa hasır şapka, uranüs gezegenine benziyor. muhtemel bir bağlantı olabilir:

Kadim silah Uranus

34. laugh tale ve great kingdom aynı yer. ikisi de dünya hükümetinin bahsetmekten çekindiği yerler.

35. luffy çok güçlü bir rakibi yenmek için şeytan meyvesini uyandırıp gear 5'ı kullanacak. blackbeard veya amirallerden biri olduğu tahmin ediliyor.

36. aokiji brook'un oğlu: saç stilleri, vücut yapıları ve kullandıkları yeteneklerin (buz) oldukça benzer olduğundan bahsedilmiş.

37. shanks ve makino'nun bebekleri olmuş olabilir. animenin bir sahnesinde, makino kucağında bir bebek tutuyordu.


38. charlotte katakuri hasır şapklara katılacak ve luffy'nin df uyandırmasına yardımcı olacak.

39. joyboy great kingdom'un hükümdarıydı: dünya hükümeti joyboy hakkındaki detayları gizlemeye çalışıyor.

40. shakuyaku zamanında rock korsanlarının bir üyesiydi : oda tarafından ipucu verildi.

41. bonney kayıp yüzyılda hayattaydı: bonney şeytan meyvesi sayesinde uzun yıllar yaşayabiliyor. bu yüzden dünya hükümeti onu her yerde aramaktadır.

42. hito hito no mi meyvesi (chopper'ın yediği) aslında bir mantar çeşidi: sakura krallığında yetişmekte olan amiudake mantarı (dr. hiluluk'un yediği zehirli mantar) olduğu düşünülüyor.

43. charlotte pudding poneglyph'leri okuyabilir: üç gözlü olduğu için böyle bir yeteneği olduğundan bahsediliyor. big mom'un en değer verdiği çocuğu aynı zamanda.

44. gomu gomu no mi meyvesi (luffy'nin yediği) zamanında joyboy'un meyvesiydi. dünya hükümeti'nin sıkı bir şekilde koruduğu meyveyi shanks ve tayfası çalmış ve daha sonra luffy tarafından yanlışlıkla yenmişti.


45. akainu'nun geçmişi wano ülkesine dayanıyor: amiral akainun kolundaki sakura çiçeği desenli dövmeler wano ülkesine dair ipuçları vermektedir.

46. imu kayıp yüzyılda hayattaydı: kayıp yüzyılı ve dünya hükumetinin tüm sırlarını biliyor.

47. imu ölümsüz olabilir: ope ope no mi meyvesi (law'ın yediği) yiyerek ölümsüzlüğü elde etmiş olma ihtimali üzerinde duruluyor.

48. tashigi (denizci kız) aslında kuina (zoro'nun küçükken ölen kız arkadaşı: kuina ölmemiş ve hafızası bir şekilde silinmiş olabilir. çünkü görünüşleri tamamen aynı.

49. dünya hükümeti kayıp yüzyıldaki insanların hafızalarını sildi, bu yüzden hiç kimse o zaman dilimi hakkında bir şey bilmiyor: bu bilgiler one piece'de saklanmış olabilir.

50. usopp serideki en iyi keskin nişancı ve en iyi gözlem hakisine sahip kişi olacak.

51. usopp babasına karşı savaşarak en iyi nişancı olduğunu kanıtlayacak.

52 dragon önceden denizciydi: dünya hükümetinin yozlaşmasını gördükten sonra donanmadan ayrıldı ve bu oluşumu devirmek için devrim ordusunu kurdu.

53. bonney imu'yu gençleştiriyor: bu yüzden imu sürekli genç kalıyor. ve dünya hükümeti bonney'i her yerde arıyor.

54. luffy balıkadam adasını yok edecek: shyarly'nin kehanetine göre luffy bu adaya yıkım getirecek.

55. hakkında pek bir şey bilmediğimiz ryokugyu (amirallerden birisi) tuhaf bir şeytan meyvesi yedi: yemek yemeyi bıraktığını söyledi.

56. shanks'ın asıl görevi laugh tale adasını korumak: shanks'in asıl amacı one piece'i bulmak değil, roger'ın yerini alacak kişinin korsan kralı olmaya layık olduğundan emin olmak.