Oppenheimer'ı İzleyen Fransız Eleştirmenlerin Film Hakkındaki Görüşleri

21 Temmuz 2023 günü vizyona girecek olan, Nolan'ın yeni filmi Oppenheimer'ı Paris'teki galada izleyen Fransız film eleştirmenlerinin film hakkındaki taze yorumları.
Oppenheimer'ı İzleyen Fransız Eleştirmenlerin Film Hakkındaki Görüşleri

dünkü paris galasında oppenheimer'ı izleyen fransız eleştirmenlerin film hakkındaki genel düşünceleri:

- herkes filmi çok yoğun buldu ve belki de nolan'ın filmografisindeki en yoğun film olduğunu söylediler. ancak tenet'in aksine anlaşılmasının daha kolay olduğunu belirttiler.

- ludwig göransson'ın müziği o kadar olağanüstü ki film bir operaya benzetildi.


- teknik açıdan, film olağanüstü ve son derece yenilikçi olduğu için basit bir biyografi olmaktan çıkıyor.

- son saat çok tartışmalı olsa da, nolan'ı sevmeyenler bile ilk 2 saati çok sevdi.

- oppenheimer, ticari bir film değil ve gişede 300 milyonu aşma konusunda zorluklar yaşayacak. aksiyonsuz, soğuk ve uzun (ama harika) diyalog sahneleriyle bir fransız eleştirmen tarafından the social network ile karşılaştırıldı.


- film, hollywood'un altın çağı'ndan çıkmış gibi görünüyor.

- kadın karakterler konusunda herkes pugh'un karakterinin daha fazla gelişmeyi hak ettiği konusunda hemfikir. öte yandan, emily blunt'un final dönüşümü övgü aldı.

- bu bir başyapıt değil, birkaç kusuru var. kadın karakterlerin gelişimi eksik. özellikle florence pugh'un karakteri yeterince varlık göstermiyor. genel olarak, filmde duygu eksikliği var.


- cillian murphy, emily blunt ve özellikle robert downey jr'ın oscar kazanma şansı yüksek. gary oldman gibi çok az sahnesi olan oyuncular da dahil olmak üzere tüm kadro etkileyici.

- bu, nolan'ın amacına uygun en politik filmi.

kaynak