Outlook'ta Aranan Mail'i Anında Bulmak İçin Küçük Bir Taktik

Binlerce mail arasından aradığınıza bu yolla ulaşmak gerçekleştirebileceğiniz en kısa ve temiz yol.
Outlook'ta Aranan Mail'i Anında Bulmak İçin Küçük Bir Taktik
iStock


outlook'ta birinden gelen maili arıyorsunuz diyelim.. örneğin mehmet bey'den gelen, ekinde bir excel dosyası olan "bütçe" konulu maili aradığınızı varsayalım.. durun tahmin edeyim, şunlardan birisini yapıyorsunuz:

1. isme göre diziyorsunuz, sonra m harfine gelip mehmeti buluyorsunuz, "bu muydu acaba" diyerek açıp kapıyorsunuz.

2. arama kutusuna "mehmet bütçe" yazıyorsunuz, sonra 10 dakika arama yapmasını bekliyorsunuz, içinde "bütçe" kelimesi geçen, mehmet bey'den ve başka insanlardan gelen yüzlerce maille karşılaşıp "bu muydu acaba" diyerek açıp kapıyorsunuz.

3. doğru olanı yapıyorsunuz.

doğru olan şöyle

1. arama kutusuna "from: mehmet bütçe" yazıyorsunuz. eğer "bütçe" kelimesinin konuda geçtiğinden eminseniz "from: mehmet subject: bütçe" yazıyorsunuz.

2. ekte dosya olduğunu bildiğiniz için arama kutusunun olduğu hizanın en soluna doğru ikonların arasında "has attachment" diye bir buton var. ona basıyorsunuz.

bu yaptığınız sayesinde, sadece mehmet bey'den gelen, mail başlığında "bütçe" kelimesi olan ve sadece ek içeren maillere ulaşıyorsunuz. arama hızı artıyor, verimlilik artıyor, sinir katsayısı düşüyor.

aynı işlemi sizin gönderdiğiniz maillerde de yapabilirsiniz. özellikle birine gönderdiğiniz maillere ulaşmak istiyorsanız, sent klasörüne girip "to: mehmet" yazmanız yeterli.

Bir İnternet Sitesinde Aynı Gmail Adresiyle İki Farklı Hesap Açmanın En Pratik Yolu